Prírodný kameň a podobné materiály, ktoré sa hodia aj do vášho interiéru

Kamenné pracovné dosky do kuchyne, ale aj ďalšie kamenné prvky v interiéri sa tešia obľube medzi zákazníkmi, ktorí hľadajú vysokú odolnosť a luxusný vzhľad. Práve tak by sa v stručnosti dal kameň charakterizovať. A keďže sa nepoužíva len prírodný, ale aj rôzne druhy technického kameňa, nebude na škodu ak si v stručnosti niektoré z týchto materiálov predstavíme.

Prírodný kameň, Technistone, Silestone, Dekton

Začneme teda prírodným kameňom. Používa sa žula, ktorej vlastnosti sú na takýto účel ako stvorené. Okrem jej odolnosti je lákadlom aj fakt, že každý kus je originál. Prírodná žula má totiž originálnu kresbu, takže dva úplne rovnaké kusy na svete nenájdete.

A čo ďalšie materiály? Obľúbený Technistone sa vyznačuje tým, že nie je schopný absorbovať žiadne kvapaliny a to dokonca bez potreby impregnácie. Vďaka tomu má vynikajúce hygienické parametre a jednoduchú údržbu. Neobsahuje ani žiadne prchavé látky.

Podobne je na tom Silestone s jedinečnou baktériostatickou receptúrou založenou na použití iónov striebra. Zaujme aj širokou škálou odtieňov, čo taktiež prispieva k jeho obľúbenosti ako materiálu pre pracovné dosky do kuchyne, kúpeľňové dosky alebo iné využitie.

Ak vás zaujíma najmä odolnosť, je pre vás ideálnym materiálom odolný Dekton. Ide o veľkoformátový materiál, ktorý sa využíva tak vnútri, napríklad na viackrát spomínané kuchynské pracovné dosky, ale aj vonku, napríklad na fasády.

Okite, Lapitec, Laminam

Na vrchné dosky jedálenských stolov, obloženie vaní, či sprchových kútov, vrchné dosky toaletných stolov a na mnohé ďalšie aplikácie sa často používa Okite. A to hlavne pre jeho trvanlivosť a hygienickosť.

Elegantný dizajn, širokú ponuku farieb a povrchových úprav a vynikajúce mechanické a fyzikálne vlastnosti spája Lapitec. Tento sintrovaný kamenný materiál sa zároveň dobre spracúva a tak nečudo, že je taktiež obľúbený a to aj skrz svoju vyššiu cenu.

Aj kvalitný Laminam sa radí medzi materiály s naozaj vysokou odolnosťou. Vyrába sa z prírodných materiálov a vo výsledku sa vyznačuje nenasiakavosťou, extrémnou tvrdosťou, či odolnosťou voči škvrnám a teplotným výkyvom.