Pripravte svoje vlasy na leto!

Pripravte svoje vlasy na leto!

Leto je obdobie, kedy sú naše vlasy vyčerpané azda najviac. More, slnko, piesok- to všetko dáva našej korune krásy zabrať. Preto je nutné vlasy na toto ročné obdobie poriadne pripraviť, aby vydržali dovolenkový nápor. Čo všetko príprava zahŕňa sa dozviete sa od hair stylistu Braňa Belana.


Základ je v šampóne a kondicionéri
Aby boli vaše vlasy posilnené a ošetrené, základom je vybrať správne produkty, ktoré sú určené práve pre váš typ vlasov podľa kvality, akú máte. Ideálne je, keď sa poradíte v kaderníctve. „Kondicionér určite nevynechávajte, pretože samotný šampón nemá takú schopnosť vlasy ošetrovať, zbavuje ich skôr nečistoty“ prezrádza Braňo. Neodporúčajú sa prípravky ani 2v1, pretože tieto dva produkty pracujú na rôznom princípe. „Šampón nám vlas jemne otvorí a vyčistí a kondicionér má za úlohu vlasu ošetriť a uzatvoriť. Šampón a kondicionér by mala dopĺňať kúra, ktorá ide do hĺbky vlasu“ hovorí ďalej kaderník.

Každý vlas je iný
K vlasom je nutné pristupovať osobitne, darmo budete používať kúru na vlasy, ktorá je číslo jeden pre vašu priateľku, keď sa bude u vás míňať účinkom. „Jemné vlasy ošetrujeme prípravkami na objem a hrubé a suché vlasy skôr hydratačnými a olejovými produktmi“ uvádza hair stylist. Nezabúdajte, že kučeravé vlasy na sucho určite nerozčesávame, iba keď sú vlhké. Nezanedbajte ani hĺbkové ošetrenia v salónoch, ktoré vaše vlasy posilnia ako pred dovolenkou, tak po nej. Ideálne je dodržiavať pravidelnosť ošetrení a to raz za dva mesiace.

Nezabudnite na UV filter a hydratáciu
Intenzívne slnko a morská alebo chlórovaná voda v bazéne poškodzujú a vysušujú vlasy, preto je lepšie, ak si farbenie a strihanie naplánujete až po návrate z dovolenky. Ak sa chystáte stráviť dovolenku na pláži, nezabudnite si so sebou zobrať prípravok na vlasy s UV filtrom, ktorý ich ochráni pred slnkom a zachová ich vitalitu. Vlasy hydratujte aj po kúpaní a opaľovaní, pretože sú zaťažené chlórom alebo morskou vodou. „Vlasy po slnení umyjeme, jemne osušíme uterákom(nešúchame) a nanesieme hydratačnú masku. Necháme zabalené v turbane, prípadne len tak voľne pôsobiť cca 15 min. Ak nemáte čas na takúto procedúru, existujú aj hydratačné alebo olejové spreje, ktoré sa nezmývajú“ dopĺňa Braňo.


A posledná rada na záver: Stavte na prirodzenosť. Dajte vašim vlasom prestávku od peny, laku, gélu, tupírovania a sušenia fénom. Zdravé a lesklé vlasy sú číslo jedna v každom prípade.

Autor: Janka Radimáková