• 27.11.2022

Prečo sú aj v súčastnosti interiérové žalúzie skvelou voľbou?

Tienenie okien je (minimálne v domácnostiach) ich nevyhnutnou súčasťou. Keď však príde reč na to, aké tienenie si vybrať, odpovedať tak jednoznačne sa už nedá, keďže na trhu je množstvo druhov tienení a každé má svoje výhody, ale aj nevýhody.

Plynulá regulácia svetla

Výber tienenia preto často závisí od subjektívnych preferencií každého. Čo vyhovuje jednému a nedá na to dopustiť, nemusí druhému vyhovovať vôbec. Ak sa pri výbere neviete rozhodnúť podľa seba, čo takto vyskúšať dlhými rokmi overenú klasiku v podobe obľúbených žalúzií?

Väčšina z vás určite niekedy mala interiérové žalúzie. A ak vám na tomto druhu tieniacej techniky nič vyložene nevadilo, prečo sa trápiť rozmýšľaním pri výbere nového tienenia, keď sa môžete opäť spoľahnúť na to, čo máte overené?

Vďaka lamelám, ktoré žalúzie tvoria a ktoré môžete ľubovoľne naklápať, je možná plynulá regulácia množstva slnečných lúčov, ktoré si pustíte do interiéru. Takže ak je pre vás takáto regulácia dôležitejšia ako väčšie zatemnenie, ktoré ponúkajú rolety, žalúzie sú pre vás správnou voľbou.

Na výber je množstvo farebných prevedení

Oproti minulosti majú žalúzie podstatne bohatší výber prevedení aj z dizajnovej stránky. Široká škála farebných prevedení sa dokáže dokonale prispôsobiť akémukoľvek interiéru. Môžete z nich spraviť nenápadné súčastí vašich okien alebo vsadiť na prevedenie, ktoré bude výrazné a zaujme už pri vstupe do miestnosti.

Čo ešte by sme o žalúziách mohli povedať? Ich montáž je vcelku rýchla a môžete ich mať na okne aj spolu s praktickými sieťami proti hmyzu, ktoré hlavne počas leta určite oceníte. Ovládanie žalúzií je taktiež náramne jednoduché. Ako sme už povedali, väčšina z vás už určite prišla do kontaktu so žalúziami a tak je vám ich ovládanie celkom určite dobre známe.