Potrebuje vaša kuchyňa rekonštrukciu?

Kuchyňa je miesto v dome, často nazývané aj jeho srdcom. Rodinné večere či posedenia s priateľmi sa väčšinou odohrávajú práve v nej. Ak namiesto vašej kuchyne uprednostníte reštauráciu, možno je načase zamyslieť sa, prečo je to tak. Dôvodom môže byť aj samotné prostredie a atmosféra interiéru.

Ak sa nájdete v niektorom z nasledujúcich bodov, vaša kuchyňa potrebuje urgentne zmenu.

1.    Členovia rodiny sa jej vyhýbajú

Môže to byť kvôli malému priestoru alebo v nej len nikdy nenájdu to, čo práve hľadajú. Upratovanie je nočná mora. Skrinky s vyrezávaným dekorom, kuchynská doska s brúseným povrchom - to všetko sú dôvody, prečo je čistiť vašu kuchyňu ako zlý sen.

Moderné kuchyne sú vyrobené z materiálov, ktoré sa jednoducho čistia a sú navrhnuté tak, aby boli všetky priestory v linke ľahko dostupné. Navyše, ak sa rozhodnete pre lesklý dekor kuchyne, ideálne biely, ktorý bude odrážať svetlo, môžete docieliť optické zväčšenie priestoru.

2.    Kuchynská doska plná chaosu

Pred prípravou jedla musíte najskôr premiestniť niekoľko spotrebičov a nádob na potraviny? Nie je aj toto dôvod, prečo radšej utekáte večerať do najbližšej reštaurácie?

Kuchyne sú dnes vybavené systémami, do ktorých poľahky zmestíte všetko kuchynské vybavenie (napr. skrinky so zabudovanými spotrebičmi). Okrem toho, moderné potravinové skrine môžete vybaviť výsuvnými konštrukciami, s ktorými budete mať všetko prehľadne usporiadané.  

3.    Ponuré osvetlenie v kuchyni

Nie je nič horšie, ako si nevidieť poriadne do taniera alebo na prípravu jedál na kuchynskej linke. Kuchyňa má byť útulná, doslova vás má ťahať k jedlu. Ide to však len so správnym osvetlením. Vsaďte na LED osvetlenie pozdĺž skriniek a centrálne osvetlenie v podobe visiacej lampy - rozžiarte jednotlivé funkčné zóny. Vaša kuchyňa sa tak pretransformuje na miesto rodinných stretnutí.

Ako začať s rekonštrukciou kuchyne  

Našli ste sa minimálne v jednom bode, ale neviete ako začať? Navštívte kuchynské štúdio, kde kuchyniam vnášajú nový život. Odborný personál vám vždy poradí do posledného detailu a vy môžete návrh vašej novej kuchyne na mieru vidieť už vopred. Vaša kuchyňa sa tak stane miestom, ktorému sa už nikto v domácnosti vyhýbať nebude.