Ako si zariadiť kúpeľňu štýlovo a prakticky?

 Kúpeľňa je miestom oddychu, ale aj miestom príprav pred prácou či párty. Priestor zvyčajne býva menší, a s toľkou kozmetikou, osuškami či prípravkami na upratovanie to tam pôsobí neprehľadne a chaoticky. Z toho bývame, my ženy, často nervózne, no nie? Ako si teda poradiť s malou kúpeľňou, aby bola štýlová, no zároveň aj praktická? Inšpirujte sa týmito tipmi.

Vyhraďte si konkrétne miesta

Najlepšie je začať vyhradením miesta na konkrétne veci – poličku na kozmetiku, druhú na upratovacie potreby, skrinku len na osušky. Druhým bodom je dodržiavať toto rozmiestnenie a  vždy odložiť vec na svoje miesto, tým predídeme neporiadku. Ak je toho priestoru stále málo, využite miesto nad vaňou, kde pridáte praktický držiak na šampóny, pemzu alebo kefu, ktorú zas využijete na masáž pri kúpeli.

A ak vo vani alebo na toalete radi čítate, potom je skvelým pomocníkom aj držiak na časopisy. S ním sa vám už nebudú časopisy povaľovať po zemi, ani zaberať miesto inde.

Vytvorte si jednotný štýl

Trendy kúpeľňa by mala tvoriť jeden vizuálny celok. Ak chcete byť „IN“, zvoľte si jeden štýl, podľa ktorého vyberiete aj doplnky. Nemusí ich byť veľa, stačí jeden – dva. Ak napríklad milujete more, dajte si na okno alebo vaňu dekoráciu – maják či plachetnicu. K tomu už len sviečku, a môžete si tak naplno užiť váš relaxačný kúpeľ v peknom prostredí.

 

 

Ako v bavlnke

Ako si vybrať ten správny uterák alebo osušku? Väčšinou ich zvykneme ladiť podľa farieb kúpeľne, čo je samozrejme pochopiteľné. Je dôležité dbať aj na samotný materiál, absorpciu, hebkosť, ale aj funkčnosť. Na aký účel a ako často ho používate? To všetko sú otázky, na ktoré by ste si pred ich kúpou mali určite odpovedať. To isté platí aj pri výbere koberca, ktorý vašej kúpeľni dodá nádych luxusu. V obidvoch prípadoch však určite nezabúdajte aj na ich na pravidelnú obmenu a čistenie.

Zdroj: Asko, Jika, KIK