Padajú vám vlasy? Toto vám pomôže!

Vypadávanie vlasov je veľmi nepríjemnou záležitosťou. Strácame ich pri umývaní, česaní alebo vypadávajú prirodzene. Problém nastáva vtedy, keď je strata nadmerná. Za vypadávaním vlasov sa môže skrývať viacero príčin. Dnes si však posvietime na stratu vlasov z dôvodu nedostatku minerálov a stopových prvkov.

Viete, ktoré minerály a stopové prvky zodpovedajú za rast vlasov?

Za rast vlasov je zodpovedný selén. Ak chcete zabrániť vypadávaniu vlasov, skúste pravidelne dodávať organizmu jód. Pre výživu vlasových folikulov je nevyhnutná dostatočná zásoba zinku. Vápnik a horčík sú dôležité nielen pre kostnú sústavu, ale aj zdravý rast vlasov.

  • Selén – jeden zo známych ANTIOXIDANTOV podporuje rast vlasov

Ľudské telo je dokonalý vynález. K správnemu fungovaniu potrebuje správne pohonné látky. Selén patrí do skupiny stopových prvkov, ktoré telo vyžaduje v malom množstve. Napriek tomu sú nedostatky selénu pre telo kritické. Prejavujú sa vypadávaním vlasov a môžu viesť k vážnejším zdravotným ťažkostiam. Ak chcete zabrániť srdcovým problémom alebo rakovine, nezabúdajte na selén. Selén je významným ANTIOXIDAČNÝM ČINITEĽOM. V jeho silách je neutralizovať voľné radikály. Dokonca dokáže zmierniť ničivé účinky, ktoré v ľudskom organizme napáchali. Ak fajčíte alebo užívate antikoncepciu, zvýšte dávky selénu a organizmus sa vám určite odvďačí.
Bohaté zásoby selénu sa nachádzajú vo vlašských a para orechoch. Potrebné dávky selénu nájdete aj v hnedej ryži.

  • Jód zabraňuje nadmerným stratám vlasov

Jód je pre ľudský organizmus nevyhnutný najmä pre potreby štítnej žľazy. V prípade, že štítna žľaza nedisponuje jódom, dochádza k poruchám fungovania štítnej žľazy. Ako zistíte, že telo trpí nedostatkom jódu? Môže sa prejavovať pretrvávajúcou únavou, pribúdajúcimi kilogramami a suchou pokožkou. Nebezpečný je nedostatok jódu u detí. Deficit jódu môže spôsobovať vypadávanie vlasov. Z tohto dôvodu zvýšte príjem rýb. Obsiahnutý je aj v morskej a jodizovanej soli. Okrem toho sa nachádza sóji, fazuli, sezamových semienkach alebo špenáte.

  • Zinok pre stimuláciu vlasových folikulov

Zinok sa vyskytuje v potravinových doplnkoch i kozmetických prípravkoch. Zinok je zastúpený v šampónoch pre rast vlasov, krémoch proti akné a mastiach určených pre hojenie rán. V tele má množstvo dôležitých funkcií. Podieľa sa na posilnení imunitného systému, je potrebný pre rast a vývoj človeka. Je pomocníkom pri hojení rán a kožných ťažkostiach. Skvelou zásobárňou zinku je červené mäso. Nájdete ho aj v mliečnych výrobkoch, vajciach, orieškoch a strukovinách.

  • Nepodceňujte vápnik, pretože je dôležitý!

Vápnik poznáme ako minerál bez ktorého sa nezaobídu kosti a zuby. Okrem mlieka a mliečnych výrobkov je zastúpený aj v sezamových semiačkach, špenáte, sardinkách a čínskej kapuste. Čo sa týka vlasov, vápnik v spolupráci so zinkom podporuje rast zdravých a krásnych vlasov.

Pri problémoch s vlasmi skúste do svojej stravy pridať spomínané minerálne a stopové prvky. Primárne ich dopĺňajte z prirodzenej potravy. Po výživových doplnkoch siahajte až v prípade akútnej núdze.
 
(-de-)