Odhaľte tajomstvo vysúšania vlasov – nájdite perfektný fén priamo pre vás

Vlasy sú korunou krásy, a aby sme im dopriali tú najlepšiu starostlivosť, nestačia iba kvalitné šampóny a kondicionéry. Dôležité je dbať aj na správnu starostlivosť – najmä počas tepelných úprav. Mýtus, že sa fénovaním ničia je už dávno vyvrátený, práve naopak! Správne zvolený fén nie je iba spoľahlivým pomocníkom pre dokonalý styling, ale aj skvelým nástrojom umožňujúcim vyjadriť váš jedinečný štýl.

Pred nákupom je dôležité si uvedomiť, aké sú vaše požiadavky a očakávania. Rada by ste si doma vykúzlila bezchybný účes ako od kaderníčky, alebo v hektickom víre povinností nemáte čas na perfektný styling? Hoci stále platí základné pravidlo „čím vyšší výkon, tým rýchlejšie suché vlasy“, málokto vie, že okrem výkonu a funkcií veľmi závisí aj od typu motora. Ako sa v nich ale vyznať a ako si vybrať ten správny? Práve naše rady vám pomôžu objaviť ten najlepší fén pre vašu korunu krásy. Ste pripravené odhaliť toto tajomstvo?

Základný krok: tajomstvo správneho fénovania

Po umytí vlasy len jemne a šetrne vysušte – žiadne drhnutie! Pokiaľ máte nanesenú aj bezoplachovú starostlivosť, nezabudnite pred fénovaním na termoochranu. Vlasy najskôr letmo presušte fénom a prečešte ich. Potom rozdeľte a fúkajte prameň po prameni od spodných až k tým horným. Na pomoc si môžete vziať rôzne druhy kief podľa toho, akého stylingu chcete docieliť. Hoci je výber správneho prístroja kľúčovým faktorom, podceňovať základy samotného fénovania sa nemusia vyplatiť. Aj keď si myslíte, že na fénovaní nemôže byť nič ťažké, zlým zaobchádzaním svoje vlasy môžete nenávratne poškodiť.

Regulácia teploty vzduchu: tajomstvo zdravej starostlivosti

Každý typ vlasov vyžaduje iný druh starostlivosti a tepelného ošetrenia. Ideálny fén by preto mal ponúkať rôzne úrovne tepla a prúdenia vzduchu. Nastavenie teploty umožní prispôsobiť starostlivosť individuálnym potrebám. Nižšie teploty sú vhodné pre tie jemnejšie alebo na ich dosušenie, zatiaľ čo vyššie teploty sú efektívne pre rýchlejšie fénovanie tých hustých. Pokiaľ sa snažíte čo najviac dbať na zdravie vlasov, poobzerajte sa po fénoch s modernými senzormi. Tie automaticky snímajú teplotu a následne upravujú fúkanie tak, aby vlasy zbytočne nepresúšali.

Nie je fén ako fén: tajomstvo výberu

Pokiaľ dávate prednosť ľahkej a pohodlnej starostlivosti o svoje vlasy, budú vašim favoritom fény s motormi typu DC. Práve tie sa vyznačujú svojou účelnosťou – najmä nízkou hmotnosťou a praktickou veľkosťou. Vďaka kompaktnosti sa stanú vašim spoľahlivým pomocníkom pri klasickom domácom vysúšaní. Pri výbere sa môžete stretnúť aj s označením motorov typu HTDC. Také fény sú rovnako ľahké ako typ DC, ale ich výkon je porovnateľný s motormi AC vďaka dlhším uhlíkovým kefkám. Stretnúť sa s týmto typom môžete napríklad u fénov z radu Hydro Fusion od BaByliss - motor má dlhú životnosť a príkon 2100 W.

Výkonným domácim kaderníkom potom môžu byť motory typu AC. Sú síce o niečo väčšie a ťažšie, ale vďaka možnosti kombinácie s nástavcovými koncentrátormi sa z nich stáva skvelý stylingový nástroj. Práve kvôli svojej multifunkčnosti a profesionálnym technológiám docielite perfektný look. Pokiaľ ale hľadáte skutočnú špičku medzi fénmi, voľte tie s digitálnym motorom označované ako BLDC. Tieto fény sú kompaktnejšie ako AC motory a môžu dosiahnuť viac ako 20 000 otáčok za minútu s rýchlosťou vzduchu väčšou 120 km/h. Integrovaný regulátor navyše zaistí extrémne konštantnú rýchlosť a reguláciu teploty. Bezkompromisné výsledky, dlhá životnosť a často predĺžená záruka úplne vykompenzujú vyššiu počiatočnú investíciu. Tá je u AC a digitálnych motorov vyššia kvôli oveľa dlhšej životnosti. Je dobré zvážiť, ako často fén používate.

Dodatočné funkcie a technológie: tajomstvo stylingu

Na trhu sú k dispozícii aj fény s radom pokročilých funkcií a technológií, ktoré ľahko vytvoria styling a zároveň sa o vlasy starajú. „Jedna z funkcií je ionizácia, ktorá uzatvára vlasové kutikuly, dodáva lesk aj jemnosť a redukuje statickú elektrinu – to vám splní napríklad rad Hydro-Fusion. Naopak difuzér pomáha vytvoriť objemné vlny či hravé kudrlinky. Pokiaľ hľadáte fén k dokonalému stylingu vášho účesu, určite hľadajte ten s funkciou tzv. Cool shot. Prúd chladného vzduchu skvele zafixuje vlasy hodvábne rovné i elegantne zvlnené a zaistí dlhotrvajúci výsledok,“ vysvetľuje Monika Kovačovská ktorá zastupuje značku BaByliss na Slovensku.

Výber fénu je viac než len nákupom, je to spojenie s vašimi vlasmi a osobitým štýlom, a preto si zaslúži tú najlepšiu starostlivosť. Výber správneho fénu tak môže znamenať rozhodujúci krok ku krásnym a hlavne zdravým vlasom. Bezchybný účes dodá potrebnú sebaistotu, vďaka ktorej sa stanete neprehliadnuteľná.

Ideálny spoločník - fén na vlasy BaByliss D773DE pre šetrné a rýchle vysúšanie vlasov

S fénom Hydro Fusion D773DE rozhodne nešliapnete vedľa. Tento fén od značky BaByliss vám zaistí profesionálny výsledok z pohodlia domova. Pokročilá plazmová technológia využíva duálny iónový systém, vďaka ktorému vlasy perfektne hydratuje a zanechá ich dokonale hladké. Vysúšač má odnímateľný zadný filter, tri možnosti nastavenia teploty, spínač studeného vzduchu a dve možnosti nastavenia rýchlosti. Súčasťou fénu je difuzér a vzduchová tryska.
Hydro Fusion má výkonný HTDC motor, ktorý poskytuje rýchle sušenie. Vďaka plazmovej technológii sú vlasy hladké so žiarivým leskom – kombinuje kladné a záporné ióny, aby vlasy hydratoval a reguloval krepatenie počas fénovania. Na výber sú dve rýchlosti prúdenia vzduchu a tri úrovne teploty. Studený vzduch je dobré využiť na fixáciu účesu a to na konci fénovania. Súčasťou balenia je aj difuzér s ktorým vytvoríte vlny a na drobné úpravy úzky stylingový koncentrátor. Pochváľte sa vlasmi ako od kaderníka s fénom od BaByliss!
Fén Hydro Fusion D773DE má trojročnú záruku a k dostaniu je na www.bodylovers.sk