Oddych potrebujete za každého počasia. Kam sa oplatí ísť práve teraz?

Oddych potrebujete za každého počasia. Kam sa oplatí ísť práve teraz?

Zima nie je síce ideálna na oddych na pláži. Ponúka množstvo iných alternatív a možno sa budete čudovať, ale ešte stále sú ľudia, ktorí viac milujú práve zimné obdobie, kedy za oknami poletuje sneh a teplota klesá hlboko pod nulu. Aby ste doma neumreli od nudy a oddýchli si dostatočne aj teraz, musíte hľadať aj iné alternatívy, ako more a pláž. Kam by sa vám oplatilo ísť práve teraz?

Hory naše milované – Vysoké Tatry

Vysoké Tatry napriek tomu, že majú väčšinu svojich turistických chodníčkov pozatváraných z dôvodu ochrany prírody, ponúkajú aj tak krásne miesta, na ktorých si môžete užiť nezabudnuteľnú dovolenku. Momentálne vás môže najviac zaujať práve atrakcia na Hrebienku – Tatranský ľadový dóm. Tento skvost si budete môcť pozrieť až do apríla budúceho roku, takže ak ste naň zvedaví a nevychádza vám to časovo, máte ešte čas. Okrem Tatranského dómu vás môže zaujať Rainerova útulňa, na ktorú vedie najlepšia cesta práve z Hrebienka. Môžete tam stretnúť nielen jednu, ale rovno dve líšky, ktoré sú prítulné a kradnú turistom desiaty (najmä rezne). Do Tatier budete môcť podniknúť dovolenku aj so psom. Treba si len vedieť vybrať hotel, v ktorom budete môcť mať svojho štvornohého miláčika pri sebe.

Okrem Hrebienka a Rainerovej chaty si môžete pozrieť výhľad z Lomnického štítu, Lomnického sedla, Skalnaté pleso, Štrbské pleso, Popradské pleso, Téryho chatu (ktorá je mimochodom otvorená aj počas zimnej turistickej sezóny), Zelené pleso a iné.

Kúpele

Či už si vyberiete oddychovú dovolenku v kúpeľoch na Slovensku alebo v zahraničí, nebude v tom veľký rozdiel. Na Slovensku si môžete vyberať z rôznych kúpeľov, avšak medzi tie najlepšie patria práve kúpele v Maďarsku. Maďarsko nie je vôbec ďaleko. Ak si chcete ale oddýchnuť ešte pred sviatkami, nemali by ste objednávanie pobytu odkladať. Kúpele pomôžu zrelaxovať vášmu pohybovému ústrojenstvu a povedzme si úprimne, aj mysli.

Výlet, poznávací zájazd

Okrem viacdňových oddychových dovoleniek môžete podniknúť jednodňový poznávací. Momentálne si môžete odskočiť do veľkých slovenských miest na vianočné trhy. Vychutnáte si vianočnú atmosféru, vyskúšate domáce špeciality a pochutnáte si na vianočnom punči. Vianočné trhy vás môžu zaujať aj v tradičných európskych metropolách – Krakow, Viedeň, Praha. Môžete to spojiť s návštevou múzeí, galérií a divadiel. Poprípade si môžete pozrieť exkluzívnu UV show.