Obývacia izba v bohémskom štýle

Minimalizmus a škandinávsky štýl bývania je síce populárnym trendom, ale rozhodne nevyhovuje každému. Pre toho, kto má rád útulné miestnosti plné farieb, textúr, vzorov a prírodných materiálov, je bohémsky alebo aj „boho“ štýl ten pravý. Neriadi sa žiadnymi striktnými pravidlami a ide si svojou vlastnou cestou. Práve preto je tak útulný a miestnosť pôsobí zabývane a hrejivo. Dáme vám niekoľko tipov, ako si z vašej obývačky vytvoriť príjemné bohémske miestečko.

Teplé farby a kombinovanie textúr

Boho štýl doslova vyžaduje pestrú farebnú škálu. Väčšinou využíva skôr teplé odtiene žltej, červenej, hnedej, ale nebojí sa ani chladnejších tónov, ako je modrá a zelená. Dôvodom, prečo tento štýl pôsobí tak domácky, je aj kombinácia rôznych textúr a materiálov. Často sa používa prútie, drevo či bavlna, ale rozhodne nie sú zakázané ani ďalšie materiály. Cieľom je, aby bola izba útulná nie preplnená. To sa dá docieliť kombináciou výrazných prvkov s neutrálnymi tónmi béžovej či bielej. Zaujímavo budú vyzerať aj exotické a orientálne dekorácie, ktoré dodajú vašej obývačke šmrnc.

Drevo hrá prím

Drevený dekor je stále veľmi populárny. A niet divu – posledné trendy smerujú k návratu k prírode a materiálom, ktoré nám dáva. Preto sa výborne hodí práve do boho interiérov. Ležérny look tohto štýlu bývania podčiarkne napríklad dekor s vintage optikou alebo s výraznou prírodnou kresbou. Môžete siahnuť napríklad po variabilných systémoch. Ponúkajú množstvo rôznych kusov nábytku, ktoré môžete využiť v celej domácnosti, a to od predsiene až po obývacie izby, detské izbičky či spálne. Ich nepochynou výhodou je rovnaký dizajn, vďaka ktorému bude miestnosť pôsobiť harmonicky.

Pohovka v ležérnom boho štýle

Pre obývaciu izbu je miesto na sedenie veľmi dôležité. Pri výbere sedacej súpravy je dobré zohľadniť mnoho  aspektov. Jedným z najdôležitejších sú priestorové možnosti miestnosti, podľa ktorých môžeme vybrať veľkosť aj kompozíciu súpravy. Do bohémsky ladených obývačiek je lepšie voliť skôr neutrálne teplé odtiene béžovej, žltej či hnedej, ktoré budú ladiť s výraznými doplnkami či výmaľbou. Zabudnuté však nie sú ani výrazné odtiene. U tých ale treba počítať s tým, že budú výraznou dominantou miestnosti, a tak treba vyberať striedmejšie doplnky.


Zdroj: www.asko.sk.