Nová hra Majstrovstvá sveta vo futbale poteší malých aj veľkých

Sviatok pre všetkých fanúšikov futbalu. To je nielen aktuálny šampionát v Katare, ktorý bude až do 18.decembra. Ale vyšla aj vedomostno-zábavná hra hra Majstrovstvá sveta vo futbale.
Zmeníte sa v nej na futbalistov a vašou úlohou bude pomocou vedomostí streliť čo najviac gólov do súperovej siete. Na koľko presných zásahov si trúfnete? Koľko toho viete o šampionátoch, histórii futbalu, československých i slovenských hráčoch?
Otestujte sa a zabavte!

Hra Majstrovstvá sveta vo futbale je určená všetkým malým i veľkým priaznivcom futbalu. Obsahuje dva hracie plány. Malí a veľkí futbalisti majú postupne k dispozícii 330 futbalových kartičiek a takmer 550 futbalových otázok. Ako uvádza Daniel Kollár „v hre možno budeme mať šťastie a porazíme súpera aj bez veľkých futbalových vedomostí, avšak ten kto sa viac zaujíma o futbal bude mať istú výhodu.“

Na prvom hracom pláne môžeme odohrať zápas s detskými otázkami, ale aj náročnejší zápas dospelých s ťažšími futbalovými otázkami. Zápas môžu hrať jednotlivci ako aj tímy proti sebe.
Druhý hrací plán je skôr detskou verziou futbalového šampionátu a jej cieľom je zahrať si samostatne záverečnú vyraďovaciu časť majstrovstiev sveta za účasti ľubovoľných 8 mužstiev, ktoré sú zoradené podľa rankingu svetového rebríčka FIFA.

Veľkou pridanou hodnotou hry je množstvo otázok na kartičkách, ktoré sa týkajú mužstiev a hráčov z histórie majstrovstiev sveta. Niektoré sú zamerané na Slovensko či Československo z pohľadu majstrovstiev sveta vo futbale, či na rôzne zaujímavosti.

Otázky s indíciami sa týkajú najlepších hráčov v histórii majstrovstiev sveta vo futbale a najlepších hráčov zo Slovenska a Československa. Hoci majstrovstvá sveta vo futbale sa začínajú kvalifikáciami a končia záverečným turnajom, otázky z histórie majstrovstiev sveta v tejto hre sa týkajú len záverečných turnajov.

A kto bude šampiónom?

Kto vyhrá Majstrovstvá sveta vo futbale v Katare – to nevieme a neodvážime sa tipovať:) Ale víťazom hry Majstrovstvá sveta vo futbale sa stane hráč, ktorý prvý dosiahne 5 gólov. Samozrejme hráči si pravidlá hry môžu upraviť podľa seba a môžu hrať aj na čas. Ako na záver dodáva Daniel Kollár „na konci hry síce skončíme ako víťazi alebo porazení, ale užijeme si pritom veľa zábavy a dozvieme sa doslova množstvo „pikošiek“ z futbalového prostredia.“