Neverou k ideálnemu vzťahu

Je to azda nepochopiteľné, ale Simone a Matejovi sa to stalo – Maťovou neverou sa im vyriešili všetky problémy, ktoré vo vzťahu už dlhé roky mali.
 
Simona Matej tvorili pár šesť rokov, no zďaleka to nebol harmonický vzťah. Veľmi často obaja uvažovali o tom, či ostať spolu, alebo sa rozísť. Najväčším problémom podľa Simony bolo Matejovo prehnané pitie alkoholu, nevšímavosť a ľahostajnosť voči Simone a Maťovi zas enormne prekážala Simonina frigidita, nezáujem o intímnu oblasť a prílišné kritizovanie jeho osoby. Svoje problémy si nedokázali vykomunikovať a keď sa o to aj pokúsili, iba sa škaredo pohádali. Po čase sa prestali snažiť, lebo obojstranne mali pocit nepochopenia jeden druhého.
 
V podstate išlo o začarovaný kruh – Matej sa so Simonou prestal maznať, objímať a hladkať, lebo s ním nechcela spávať, a Simona s ním nechcela spávať, lebo Matej sa s ňou už nechcel mojkať. Matej hľadal útechu v alkohole a Simona za všetko vinila len svoju polovičku.
 
Pri jednom z tradičných Matejových popíjaní v bare ho obtiahnutou minisukňou zbalila do tváre neveľmi pekná blondínka. Sexuálna frustrácia a naštrbený pocit mužnosti umožnili frivolnej blondínke, aby sa mu dostala do nohavíc. Nechýbalo veľa a Matej svoj čin okamžite po alkoholovom precitnutí oľutoval. Po príchode domov Simone všetko do detailov vylíčil a ona ho, pochopiteľne, poslala do horúcich pekiel. Pobalila si veci a odišla.
 
Matej ju však neustále bombardoval telefonátmi, správami a e-mailami, no na Simonu nič z toho nezaberalo. Už sa zdalo, že nie je o čo bojovať, keď sa Simona objavila v Matejových dverách. Odpustila mu neveru vďaka jednej ezotericky ladenej knihy, ale hlavný dôvod jej príchodu bol v pochopení jej vlastných a Matejových chýb. Nevera nebola príčinou, ale dôsledkom, preto si obaja sľúbili, že nedopustia, aby to v budúcnosti došlo až tak ďaleko. Dnes sa zdá, že tvoria ideálny pár – už nie partnerský, ale manželský. Hovoria, že nevera je, paradoxne, dôvodom, prečo sú dodnes spolu šťastní!
 
Veronika Kalinová