Nenápadná, ale dôležitá súčasť kuchynskej linky. Viete, čo je to?

Nenápadná, ale dôležitá súčasť kuchynskej linky. Viete, čo je to?

Na čo sa zameriavate pri výbere kuchynskej linky? Na jej dizajn, množstvo poskytovaného úložného priestoru, či použité materiály? Veľa ľudí však zabúda na jednu veľmi dôležitú súčasť (nielen) každej kuchynskej linky.

Len ťažko by ste hľadali viac namáhanú súčasť kuchynskej linky

Napadli vám teraz štýlové nábytkové úchytky? Je pravda, že sú taktiež dôležité, majú totiž oveľa väčší vplyv na pohodlné otváranie jednotlivých častí kuchynskej linky ako si možno myslíte, ale predsa len, v súčasnosti je moderné bezúchytkové otváranie. Budeme preto hovoriť o inej dôležitej súčasti každej kuchynskej linky.

Tou súčasťou je kovanie. To síce nevidieť (pokiaľ neotvoríte skrinku, či zásuvku), ale má zásadný vplyv na používanie kuchynskej linky a jeho kvalita na to, ako dlho vám kuchynská linka z funkčnej stránky vydrží bez problémov.

Kovanie je v podstate najviac namáhanou súčasťou kuchynskej linky. A obzvlášť sa to týka kovania na zásuvkách, dvierkach, či výklopoch, ktoré otvárate aj viackrát za deň. Preto je kvalita kovania veľmi dôležitá z hľadiska toho, či vám kuchynská linka bude bezproblémovo slúžiť aj roky po rekonštrukcii kuchyne.

Vhodné kovanie pre každú kuchynskú linku

Rôzne nábytkové kovania sa v prvom rade odlišujú typom. Môže ísť o závesy a pánty určené pre skrinky, ktoré majú klasické dvierka, výsuvy pre zásuvky a taktiež výklopné kovanie, napríklad AVENTOS HK-XS, ktoré pochopiteľne slúži na otváranie výklopov v horných častiach kuchynských liniek.

Aj keď výber kovania je v prvom rade o funkčných vlastnostiach, rôzne značky, ktoré vyrábajú kvalitné nábytkové kovanie, si dávajú záležať aj na jeho vzhľade. Platí síce, že kovanie bežne nevidieť, ale keď skrinku, či zásuvku otvoríte, prečo by aj kovanie nemohlo prispievať k štýlovému dizajnu vašej kuchynskej linky?