Najobľúbenejšie alkoholické miešané drinky pre rok 2021

Na Slovensku je alkohol pevnou súčasťou väčšiny rodinných či narodeninových osláv. Mnohí si alkoholické nápoje doprajú aj pri posedení s priateľmi. Pri pití alkoholu však nemusíte zostať len pri klasických nápojoch, ale môžete ochutnať aj obľúbené miešané drinky, ktoré vám dnes predstavíme.

Medzi najobľúbenejšie alkoholické nápoje nie len na Slovensku, ale aj na celom svete, patrí jednoznačne vodka.

Tej skvelo sekunduje aromatický gin, na ktorý nedajú dopustiť najmä vo Veľkej Británii.

Vedeli ste však, že tieto nápoje nemusíte piť samostatne, ale častokrát ich môžete kombinovať a vytvoriť tak lahodný miešaný drink, ktorý vás osvieži aj v teplých letných dňoch.

Poďte sa s nami pozrieť na miešané nápoje, ktoré by ste mali jednoznačne vyskúšať a ochutnať.

Long Island

Prvým drinkom, ktorý by ste jednoznačne mali vyskúšať je Long Island Iced Tea. Treba však upozorniť, že ide o pomerne silný miešaný nápoj, a preto by ste k jeho konzumácii mali pristupovať opatrne.

Skladá sa z tequily, vodky, ginu, bieleho rumu, koly, triple sec a citrónovej šťavy. Mnohí ľudia si myslia, že do tohto drinku sa kvôli jeho názvu pridáva aj čaj, no ten je skôr odvodený od jeho chuti, ktorá je mierne čajovú chuť pripomína.

Mojito

Druhým populárnym nápojom je tradičný rumový koktail pochádzajúci z Kuby s názvom Mojito.

To, patrí dnes medzi najpopulárnejšie miešané nápoje na svete, a to predovšetkým vďaka jeho lahodnej a osviežujúcej chuti.

Mojito sa skladá z bieleho rumu, trstinového cukru, mäty, limetkovej šťavy, ľadu a sódy.

Sex on the beach

Sex on the beach vás neoslní len svojim názvom, ale aj sladkou chuťou, pre ktorú je tak výrazný a populárny.

Na prípravu Sex on the beach potrebujete vodku, ľad, broskyňový likér, pomarančový a brusnicový džús.

Aperol Spritz

Posledný drink, ktorý vám dnes predstavíme, sa do povedomia dostal len posledné roky. Je ním Aperol Spritz, ktorý ľudí zaujal svojou sýtou farbou a mierne horkastou chuťou.

Obľubujú ho najmä ženy, keďže Aperol patrí medzi drinky s nižším obsahom alkoholu. Skladá sa z Prosecca, Aperolu a sódy.