• 29.05.2021

Na Slovensko prichádza projekt plný zdravej kuchárskej inšpirácie pre začiatočníkov aj pokročilých!

Kuchárka Jeme zdravo prichádza na Slovensko. Po 12 vydaných publikáciách v Česku, ktorými sa v kuchyni inšpiruje vyše 200 000 rodín, sa autori projektu rozhodli rozšíriť svoje aktivity aj na Slovensko. Chcú ukázať, že zdravé varenie môže byť jednoduché, úsporné a zábavné. Podporu na vydanie slovenskej verzie kuchárky Jeme zdravo hľadajú v crowdfundingovej zbierke.
A aká kuchárka Jeme zdravo – rýchlo a jednoducho bude? Na 224 stranách čitatelia nájdu 120 zdravých receptov. Rýchlo a jednoducho podľa nich dokáže uvariť úplne každý, vrátane kuchárov začiatočníkov. Všetky recepty v kuchárke pred vydaním prechádzajú testovaním a dôkladnou kontrolou. „Naše kuchárky kompletne pripravujeme úplne sami – od prvotného nápadu cez počítanie kalorických hodnôt až po fotenie. A veľa času nám zaberie aj testovanie a ladenie receptov – aby sa vám doma podarili tak, ako nám,“ hovorí Petr Novák, zakladateľ celého projektu.
Tím Jeme zdravo pred pár dňami spustil zbierku na portáli Startlab.sk. Odmenou za príspevok je práve pripravovaná kniha, a to za nižšiu cenu, než za akú sa bude predávať v kníhkupectve. Každému, kto prispeje, kniha poputuje priamo z tlačiarne. Výtlačok knihy nie je jediná odmena, ktorú Jeme zdravo pripravilo – tí najštedrejší prispievatelia môžu získať aj večeru v Prahe s tvorcami kuchárok.
Recepty v kuchárke sú rozdelené do siedmich kategórií – Raňajky a desiate, Polievky, obedy a večere, Nátierky, Slané a sladké maškrty a Osvieženie. Recepty sú pre všetkých – na svoje si prídu nielen milovníci mäsa, ale aj vegetariáni a vegáni. A samozrejme nechýbajú ani recepty bez lepku a bez laktózy. Vydanie kuchárky je naplánované na júl 2021.
Cieľom projektu, ktorý v Česku funguje už od roku 2014 a okrem vydávania kuchárok prevádzkuje aj aplikácie Jeme zdravo, je čitateľov inšpirovať a ukázať im, že variť nie je žiadna veda. „Kuchárky sú plné nádherných fotiek zdravých a chutných jedál, ktoré ľahko a rýchlo uvaríte z bežne dostupných surovín. Naším cieľom je presvedčiť úplne každého, že dokáže variť a hlavne jesť zdravo. Všetky recepty vymýšľame tak, aby sa dali uvariť z takých surovín, ktoré sú v každom obchode a priemerný čas varenia bol do 30 minút,“ uzatvára Petr.
Kuchárku jeme zdravo – rýchlo a jednoducho si môžete objednať a podporiť na http://bit.ly/jeme_zdravo_zbierka