Nájdite si dovolenku snov, na ktorú budete ešte dlho spomínať

Nájdite si dovolenku snov, na ktorú budete ešte dlho spomínať

Prvá polovica leta je už za nami a ani sa nenazdáme a máme tu opäť koniec letných prázdnin. Ak ste ešte neabsolvovali dovolenku pri mori a túžite po dvoch rokoch obmedzení ísť k moru, ponúkame vám jednoduchý návod, ako si vybrať dovolenku, na ktorú budete ešte veľmi dlho spomínať.

Exotika v podobe Ománu

Ak preferujete skôr exotiku a máte radi orientálnu kultúru, vyskúšajte tento rok Omán. Hlavná sezóna je od októbra do marca, preto ak zrovna nechcete ísť v auguste na dovolenku a nechávate si dovolenku skôr na jeseň, odporúčame práve neopozeranú novinku medzi dovolenkami – Omán. Dovolenka v Ománe vám ponúka všetko, a to krásne tyrkysové more, orientálnu kuchyňu, stabilné slnečné počasie počas hlavnej sezóny, krásne piesočnaté pláže a typickú orientálnu architektúru, ktorá vám vyrazí dych.

Výhodou je aj krátky let. Omán sa nachádza na strednom východe, na juhovýchodnom cípe Arabského poloostrova. Medzi top lokality radíme Salalah, Musandam, Nizwa, Barka a Muscat. V Barke, ktorá je prímorským letoviskom, nájdete citadelu, ktorá bola postavená ešte v 17. storočí. Volá sa Bait Na\'aman.

V meste Salalah zase nájdete krásne piesočné pláže s kryštálovo čistým morom. Ak máte radi prírodu, pokochať sa môžete krásnymi horskými masívmi v okolí tohto mesta a zároveň strediska.

Krásy španielskeho ostrova Mallorca

Ostrov Mallorca, ktorý sa nachádza kúsok od Španielska, má čo ponúknuť aj náročnejšej klientele a preto vám dovolenku na Mallorce jednoznačne odporúčame.
Ak milujete prechádzky po meste, určite odporúčame navštíviť hlavné mesto tohto ostrova – Palma de Mallorca. Odporúčame ísť ku Katedrále Panny Márie (La seu). Jedná sa o pieskovcovú budovu, ktorá sa začala stavať už v 13. storočí, ale bola dokončená až o niekoľko storočí neskôr.

Tí náročnejší si môžu vychutnať luxusné prímorské letovisko, ktoré sa volá Puerto Portals.
Z pláží odporúčame ísť na Cala Mayor a aj na pláž Alcúdia.