Máte jemné a riedke vlasy? My vieme, ako vyčarovať objem!

Máte jemné a riedke vlasy? My vieme, ako vyčarovať objem!

 Ak nie ste majiteľkou levej hrivy, iste patríte k tým, ktoré túžia po hustých vlasoch. Ste ochotná urobiť takmer čokoľvek, aby ste jemným, riedkym vlasom dodali väčší objem. Možno stačí len pár jednoduchých trikov a vy môžete mať zaraz bohatší účes a posilnenú štruktúru celej koruny krásy. Cenné rady ako sa k vytúženému výsledku dopracovať sme získali od profesionálneho hair stylistu Mareka Vránu.

 Vyhnite sa strihom do postupna

 Riedke a jemné vlasy spostupnený strih ešte viac preriedi. „Najlepšie je strihať vlasy v jednej dĺžke, aby v spodnej časti neboli veľmi pretenčené. Najvhodnejšia je pre jemné a riedke vlasy jedna dĺžka, krátky, alebo polodlhý strih. Určite sa vyhnite veľmi dlhým vlasom, účes pôsobí bez objemu.“ prezrádza v úvode hair stylist.

 

  Hair stylist- Marek Vrána

 Voľte tón v tóne

K jemným vlasom je nutné vybrať aj správny odtieň. „Vyhnite sa veľmi svetlým blond farbám, ale aj veľmi tmavým odtieňom. Najlepší efekt dosiahnete, ak korienky vlasov zafarbíte o odtieň tmavšou farbou. Účes bude vyzerať opticky objemnejší a hustejší. Kombinujte tón v tóne, vyzerá to veľmi efektne. hovorí odborník. Ak zvolíte tie správne farby, môžete si skutočne pridať objem a to je presne to, čo potrebujeme.

 

Bez prípravkov na objem to nepôjde

V prípade, že zvolíte nesprávne prípravky, vlasy môžete ešte viac zaťažiť a objem sa niekde vytratí. „Pre jemné vlasy určite platí, že menej je viac. Rozhodne sa však nezaobídu bez prípravkov na objem a spevnenie. Používajte skôr sprejové prípravky, tie vlas menej zaťažujú. Zabudnite na silné hydratačné a ťažké olejové prípravky.“ vysvetľuje Marek. Jemné vlasy majú častejšie sklony k masteniu, takže je nutné ich častejšie umývať a fúkať. To ich ešte viac oslabuje, preto nezabúdajte ani na prípravky, ktoré ochránia vlas pred teplým vzduchom z fénu.

 Na suché konce jednoznačne olej

Príchod zimy znamená pre našu korunu krásy ďalšiu záťaž. Vlasy sa budú ešte viac vysušovať, takže je nutné im venovať špeciálnu starostlivosť. „Ak sú vaše vlasy jemné a máte suché konce, môžete použiť olej, ten je pre tento typ vlasov ako stvorený. Avšak používajte len ľahké oleje určené na jemné vlasy, výlučne do končekov, inak vlasy zbytočne zaťažíte a uberiete im na objeme.“ dodáva na záver hair stylist. Olej tiež poskytne vlasom ochranu pre nepriaznivým a studeným počasím.

Všetky majiteľky jemných a riedkych vlasov si vlasy umývajú a čarujú s fénom a guľatou kefou takmer denne. Aj toto všetko dáva vlasom poriadne zabrať. Preto občas vymeňte umývanie za suchý šampón. Tento zázrak zbaví vlasy mazu a udrží požadovaným objem.

Autor: Janka Radimáková

Zdroj foto: Donna Uomo