Malá veľká svadba: Trendom je menej hostí, viac dní a viac zážitkov

Malá veľká svadba: Trendom je menej hostí, viac dní a viac zážitkov

Kedysi „klasické“ svadby s obradom na úrade a veselicou v miestnom kultúrnom dome sú na ústupe. Moderné svadby kombinujú tradície s inováciami.

Malé svadby sú trendy. Nielen kvôli menším rodinám a nižšiemu rozpočtu. Svadba už nie je len výkladnou skriňou rozpočtu rodičov, ale najmä zážitkom. Keď vás dvaja ľudia pozvú na svoju svadbu, chcú najmä, aby ste sa na nej cítili dobre. Priateľská, intímna atmosféra sa vytvára ľahšie, keď nie je na svadbe stovka ľudí.

Staronovou tradíciou sú svadby, ktoré trvajú viac dní. V piatok je napríklad obrad s hostinou, na druhý deň si všetci dajú kapustnicu a pivo. Víkend zakončia v nedeľu spoločnými raňajkami. Alebo začnete v piatok príchodom hostí, zoznamovaním a kokteilom, pričom svadbu naplánujete na sobotu. Už samotný fakt, že sa nemusíte presúvať s celou svadbou na iné miesto, vás dobre naladí. Celá svadba, od príprav cez obrad až po ubytovanie hostí sa dá urobiť bez toho, aby ste opustili areál.

 

Rezort Gothal Liptovská Osada sa najlepšie hodí presne na tento typ svadby. Obrad pod holým nebom, hostina do skorého rána, uvoľnená atmosféra a ubytovanie v štýlových chalupách. Ak by náhodou pršalo, svadbu prichýli apartmánový dom Smrek. Priestory však majú kapacitu 40 - 60 ľudí a tak sa naozaj hodia skôr na menšie svadby.

                               

Malebné prostredie Liptova znesie moderné, minimalistické zdobenie, ale aj folklórne motívy, ktoré sú dnes veľmi trendy. Nevesta s partou na hlave, či dokonca v kompletnom kroji bude vyzerať medzi štýlovými chalupami vynikajúco. Kto by to bol povedal, že domy v tradičnom štýle ukrývajú pohodlné a moderné ubytovanie?  Areál Gothalu nemusíte opustiť ani pri fotení mladomanželských fotografií. Malebný Liptov, zelené kopce a útulné chalupy tvoria ideálne kulisy.


Ubytovaní hostia na svadbe si môžu ísť v čase voľna oddýchnuť do vodného sveta, sauny či na masáž. Nevesty a družičky tu zase čaká kompletný servis s manikúrou, pedikúrou a kaderníctvom, zároveň môžu využiť aj služby vizážistky. To, samozrejme, platí aj pre ostatných hostí.


Jedlo na hostinu pripravia priamo v rezorte. Reštaurácia apartmánového domu Smrek varí z čerstvých, lokálnych surovín. Folklórnu atmosféru podčiarkne miestna ľudová hudba, ktorú vám tu tiež zabezpečia. Kombinácia tradičného a moderného sa bude páčiť aj hosťom, ktorí prídu zo zahraničia. Ukážete im tradície, slovenské jedlo a zvyky. Pritom si však užijú pohodlie apartmánov a chalúp.

V rezorte Gothal v Liptovskej Osade zorganizujete pohodlne celú svadbu na kľúč. Nezabudnite však, že najdôležitejšou ingredienciou je dobrá nálada.


Foto: www.pinterest.com,  www.gothal.sk