Kúpele Luhačovice sú rajom filmárov aj obľúbenou destináciou

Kúpeľné mesto Luhačovice je rajom filmárov. Nakrúcali sa tu filmy, seriály, dokumentárne programy a aj samotní herci si ich obľúbili a často ich navštevujú, aby sa tu liečili, alebo si oddýchli. To, že si tvorcovia pre nakrúcanie často vyberajú práve Luhačovice, svedčí o tom, že sú nielen populárnou kúpeľnú destináciou, obľúbeným cieľom jednodňovej turistiky, relaxačných víkendových či wellness pobytov, ale s obľubou ich vyhľadávajú práve filmári pre zachovalú architektúru aj atraktívnu atmosféru s prvorepublikovou noblesou.

Pobyt s atmosférou prvej republiky v seriálovom hoteli Popper

Príkladom tejto inšpirujúcej nostalgie je hotel Dům B. Smetanu, ktorý hrá významnú úlohu v úspešnom seriáli Českej televízie Četníci z Luhačovíc. Milovníci tohto seriálu aj hostia, ktorí vyhľadávajú netradičné zážitky, si môžu v dvoch konkrétnych termínoch, 22. 4. - 29. 4. 2018 a 30. 9. - 7. 10. 2018, vychutnať atmosféru začiatku Prvej republiky. 
Výkonný riaditeľ Kúpeľov (Lázní) Luhačovice, a. s., Ing. Jiří Dědek, MBA, k tomu uviedol: „Pobyt Týždeň v hoteli Popper alebo za četníkmi do Luhačovíc, inšpirovaný seriálom Českej televízie, je ponúkaný našim hosťom ako netradičná ochutnávka doby pred sto rokmi, kedy vznikalo Československo, čo si práve pripomíname. Účastníci budú ubytovaní v hoteli Dům B. Smetanu, na ktorého balkóne bude, podobne ako v seriáli, skutočný nápis hotel Popper. Personál bude v dobových kostýmoch, na ulici sa o poriadok postarajú žandári v uniformách z roku 1919 a nebude chýbať ani dobový jedálny lístok a ďalšie prekvapenia. Počas dvoch týždňov v rámci tohto netradičného pobytu pripravujeme organizovaný program s filmovou tematikou (DVD so všetkými dielmi seriálu Četníci z Luhačovíc, brožúra o filmových Luhačoviciach, beseda, zájazd, atď.). Základom sú služby zodpovedajúce osvedčenému pobytu Kúpeľná dovolenka. Na myšlienku využitia filmovej tematiky na pobyt nás priviedla tradícia filmovej tvorby v regióne, stále častejšie nakrúcanie v Luhačoviciach, rastúci dopyt filmových štábov po Luhačoviciach ako atraktívnej lokalite, ale aj záujem samotných klientov (napr. Ples 2017 v znamení četníkov z Luhačovíc). Pobyt tiež zapadá do aktivít CzechTourismu, ktorý podporuje návštevy miest, ktoré preslávili Česko na striebornom plátne.“

Management kúpeľov je presvedčený, že ide o výnimočný produkt na českom trhu svojim poňatím aj cieľovou skupinou. Snahou bolo odlíšiť sa od ostatných poskytovateľov na trhu a využiť záujem klientov o známe filmové miesta i filmovú tvorbu, ktorá má vzťah k Luhačoviciam aj celému regiónu. Ponuka by mala osloviť novú cieľovú skupinu a poskytnúť jej väčšiu pridanú hodnotu produktu. Kúpele Luhačovice, a. s.,  produktom Týždeň v hoteli Popper alebo za četníkmi do Luhačovíc tento rok uspeli v súťaži Veľká cena cestovného ruchu 2017/2018. V kategórii najlepší kúpeľný a wellness balíček získali prvé miesto.

Okrem hotela Dům B. Smetanu je u filmárov veľmi obľúbený aj Hotel ALEXANDRIA vďaka osobitej architektúre, bohatej histórii, vynikajúcej kuchyni, vyhlásenej Francúzskej reštaurácii, prvorepublikovej atmosfére hlavnej budovy s historickým nočným klubom, špičkovým službám, profesionálnemu personálu a v neposlednom rade aj najväčšiemu wellness centre v Luhačoviciach.


Výnimočný Nigh club
Nigh club (nočný klub) hotela ALEXANDRIA je jedným z vyhlásených centier nočného života v Luhačoviciach. Hlavná budova hotela má nezameniteľný prvorepublikový charakter a v rovnakom duchu je zariadený a vedený aj nočný klub. Na stenách klubu sú fotografie prvorepublikových filmových hviezd. V roku 1939 sa v hoteli natáčal film Biela vrana a o rok neskôr Poznaj svojho muža. Návštevník tu má dojem, že sa každú chvíľu spoza rohu vynorí Vlasta Burian, Jaroslav Marvan, Oldřich Nový či Adina Mandlová, ktorí ho radi v jeho predvojnovej zlatej ére navštevovali. Alebo, že každú chvíľu zaznie veta: „Zavrite oči, odchádzam ...“

Návštevy politických a umeleckých osobností
Pred druhou svetovou vojnou navštevovali Alexandrii Oldřich Nový, Karel Veverka, Vlasta Burian, Jaroslav Marvan, Adina Mandlová, Hana Vítová. Ďalej potom cestovatelia Zikmund a Hanzelka alebo spisovateľ Milan Kundera. Do hotela jazdili diplomati z rôznych krajín a priemyselníci. V posledných rokoch tu privítali okrem prezidenta Miloša Zemana a ďalších politikov aj také umelecké osobnosti, ako sú Jiří Stivín, Miroslav Dvorský, Gabriela Demeterová, Sophia Jaffé, Soňa Valentová, Miloslav Mejzlík, Hana Gregorová, Ondřej Brzobohatý, Dušan Jamrich či Iveta Weissová.

Filmy a seriály, ktoré sa nakrúcali v Luhačoviciach:
2017 Četníci z Luhačovíc, seriál
2014 Znamenie koňa II, seriál
2010 Znamenie koňa, seriál
2007 Četnické humoresky, seriál (III. Série)
1997 Četnické humoresky, seriál (I. séria)
1996 Kde padajú hviezdy, seriál
1986 Lev s bielou hrivou, film (Luděk Munzar)
1973 Tridsať panien a Pythagoras, film (Jiří Menzel)
1940 Poznaj svojho muža, komédia (Jaroslav Marvan)
1940 Adam a Eva, komédia
1938 Biela vrana, film (Adina Mandlová, Jindřich Plachta)
1921 Dievčatá, vydávajte sa! (Karel Lamač, Theodor Pištěk)

Dokumentárny program:
2016 Národné klenoty (Miroslav Táborský)

Viac informácií je na www.lazneluhacovice.cz , www.HotelAlexandria.cz
FOTO: Kúpele Luhačovice