Kuchyňa v klasickom štýle tak ľahko neomrzí

Kuchyňa v klasickom štýle tak ľahko neomrzí

Trendy prichádzajú a odchádzajú. Existujú však aj nadčasové dizajny, ktoré sa ani po rokoch neokukajú. Vychádzajú z tradičných línií, jemných farieb a detailov, ktoré dodávajú nábytku nepopierateľné kúzlo a eleganciu. Obzvlášť do kuchyne, ktorá býva nazývaná srdcom domova, sa tradičný štýl naozaj hodí. Navyše si môžete byť istí, že aj o 10 rokov vám bude kuchyňa pripadať stále krásna a nikto nespozná, že už vám dobre slúži niekoľko rokov.

Dekoratívne lišty, ozdobné frézovanie alebo presklené dvierka sú typickými prvkami, s ktorými sa pracuje v tradičných kuchyniach. Do tejto kategórie môžeme zaradiť aj ich o niečo modernejšie varianty, ktoré sú minimalistickejšie, ale vychádzajú z elegantnej farebnej palety, ktorou klasické kuchyne väčšinou disponujú. Často sa objavujú biele či krémové tóny, ale v mnohých nájdeme aj drevo a menej obvyklé farby, ako je napríklad olivovo zelená.

Dizajn kuchyne je jedna vec, ale nezabúdajme, že by mala byť predovšetkým funkčná. Ergonómia je pri varení aj pečení veľmi dôležitá. Správne rozmiestnené zóny minimalizujú počet pohybov, ktoré musíme počas činností v kuchyni vykonať. Preto, aby sa v kuchyni príjemne varilo, mali by zóny tvoriť pomyselný trojuholník. Na umývaciu časť musí nadväzovať pracovný priestor na prípravu potravín, vedľa ktorého by potom mala byť varná doska. Miesta na skladovanie jedla, ako je špajza a chladnička, je dobré mať v blízkosti varnej zóny. Konkrétne rozmiestnenie ale vždy závisí od dispozície miestnosti, a teda aj tvaru kuchynskej linky. K funkčnosti prispievajú aj rôzne technologické vychytávky do skriniek, ktoré vám pomôžu udržať poriadok, a zároveň budete mať všetko pekne po ruke.

Pokiaľ premýšľate nad novou kuchyňou a stále si nie ste istí, aký typ sa vám páči, môžete si nechať vytvoriť 3D vizualizáciu, ktorá vám pomôže si všetko lepšie predstaviť. Odborníci v kuchynských štúdiách ASKO – NÁBYTOK vám ukážu niekoľko variantov, aby ste mohli vybrať naozaj tú pravú kuchyňu, z ktorej sa budete tešiť mnoho rokov. Značkové kuchyne Top Line ponúkajú širokú škálu prevedení, a to ako klasických, tak aj tých atypických. Jedná sa o vysoko kvalitné dizajnové kuchyne s najmodernejšou výbavou. Kuchyne z radu Best Line dávajú dôraz na praktickosť, ľahkú údržbu a osobitý vzhľad. Séria Asko Line zase ponúka široký výber, cenovú dostupnosť a vysokú kvalitu všetkých modelov.

Kuchyňa Atik
Kuchyňa ATIK vás prenesie na vidiek. Rustikálnosť kuchyne podčiarknu digestory v rovnakom vidieckom prevedení alebo spotrebiče s romantickým nádychom. Zvoliť si môžete farebnú kombináciu od vanilky po šedý kameň aj prvky, ako sú digestor, drez, úchytky a ďalšie kuchynské spotrebiče. Skrinky disponujú obdĺžnikovým výrezom, ktorý kuchyni dodáva na príťažlivosti. Horné skrinky môžete kombinovať so skleneným alebo ratanovým prevedením.Kuchyňa Cascada
Kuchyňa CASCADA sa vďaka moderným prvkom hodí do vidieckych sídiel aj do mestského interiéru. Zaujme vzhľadnými a praktickými detailmi či už sa jedná o lavicu pod oknom alebo o kuchynský ostrovček. Kuchyňa je vyrobená z laminátu, ktorý je možné kombinovať so širokou paletou pracovných dosiek od bielej až po mix dreva. Šedý korpus je možné kombinovať s rôznymi detailmi – úchytkami, nikovými skrinkami alebo LED osvetlením. Výsledný dizajn bude stáť za to.


Vedeli ste, že…?
V 8 kuchynských štúdiách, ktoré má spoločnosť ASKO – NÁBYTOK na Slovensku, si môžete do detailu naplánovať svoju kuchyňu snov? Odborníci vás prevedú celým procesom plánovania, odpovedia na všetky otázky a vytvoria vám 3D návrh vašej budúcej kuchyne, aby ste mali jasnú predstavu, ako bude kuchyňa vyzerať.
Preferujete pohodlie domova, ale zároveň by ste sa pri plánovaní kuchyne radi poradili so skúsenými odborníkmi? V ASKO - NÁBYTOK môžete využiť komplexné poradenstvo v kuchynských štúdiách aj on-line. Naši experti vás celým procesom prevedú tak, že všetko bez problémov zvládnete.

Zdroj: www.asko-nabytok.sk.