Hokejisti utrpeli výhru s Trebišovom

Predposledný zápas základnej časti s Trebišovom priniesol piešťanskému publiku najslabší hokej v sezóne. Ani jedno mužstvo sa nešlo pretrhnúť a na šance sa čakalo až do polovice prvej tretiny, keď unikli traja Trebišovčania, ale Grega nikomu neprihral a stroskotal na Fumačovi. Podobne dopadol aj Findura. Na piešťanskej strane zaujal Hruškov pokus a Jánošova strela po Mišurovej prihrávke, obidve šance ale vyriešil Smik.

Druhá tretina bola hádam ešte nudnejšia ako prvá. Bokrošova strela od modrej v sieti neskončila, Koky s Tomášom Saxom potom z dobrých pozícií ani netrafili bránu a bodkou za nudným priebehom bola Jánošova strela v úplnom závere druhej dvadsaťminútovky, ktorú Smik pokryl.

V tretej tretine sa pokračovalo v podobnom duchu ako v predchádzajúcich dvoch, Piešťanci však boli o poznanie aktívnejší a strelili aj prvý gól. Peškovu strelu od modrej čiary niekto z trebišovskej obrany tečoval pred brankárom a diváci sa konečne dočkali presného zásahu. A pridali aj druhý, keď sa po Kolníkovej strele od modrej čiary najlepšie pred bránou zorientoval Haring a odrazený puk dostal do brány. Hostí mohol dokončiť Mišura, ale vo svojej šanci neuspel. Ďalší gól už ale nepadol a Trebišovčania ani neskúsili odvolať brankára Smika a slabé stretnutie tak skončilo chudobnou domácou výhrou.

ŠHK 37 Piešťany - HK Trebišov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 44:14 Peško (Románek), 50:06 Haring (Kolník,Románek)

ŠHK 37 Piešťany: Fumač - Bokroš, Hruška, Urban, Kolník, Bučka, Vrána, J.Macháč, A.Mrázik - Jánoš, Mišura, Pupák - Haring, Peško, Románek - Rosa, Mihálik, Chylo - Lisoň, Učeň, Klčo

HK Trebišov: Smik - Pačuta, Valko, Veľk, Horváth, Ivančo, Danko - Mach, Cútt, Koky - Findura, L.Sax, T.Sax - Schnelly, Ficko, Pisio - Grega

Ostatné výsledky: Prešov - Spišská Nová Ves 4:5, Liptovský Mikuláš - Topoľčany 4:7, Detva - Púchov 6:2, Bardejov - Michalovce 5:1, Považská Bystrica - Senica 1:3