Energia pre moderný život ukrytá v nabíjacich batériách

Energia pre moderný život ukrytá v nabíjacich batériách

Nech žijeme kdekoľvek, dnes sa už nedokážeme zobudiť inak než bez pomocnej doplnkovej elektroniky. Dobrou správou je, že lepšie a krajšie rána sú na dosah – v miniatúrnych a vždy dostupných batériach. Aktuálne máme pod palcom kvalitné nabíjateľné batérie. Kde také nájsť?

Včera a dnes

Všetci si pamätajú klasické alkalické batérie so špecifickým dizajnom a „vôňou“. Aj tieto malé nápomocné zariadenia sa však vyvíjajú smerom dopredu a dnes môžeme niektoré druhy batérií aj nabíjať. Tie radšej vyberajte od overených značiek. Technicky nenapodobiteľné nabíjacie batérie nájdete so stabilným výkonom a s čoraz vyspelejšou kapacitou. Výhodou je aj ich prednabitý stav, resp. keď si aj po dobe 12 mesiacov zachovávajú cca. 80 % kapacity. Takéto batérie dokážu pokryť nároky modernej elektroniky ako pri nízkej, tak aj pri vysokej spotrebe energií.

Moderné nabíjacie batérie  

Viete, že používanie nabíjacích batérií nám skvalitňuje doplnkové príslušenstvo, akým sú testery?

Najnovšie modely signalizujú stav batérií na LCD displeji, ktoré možno používať pre široké spektrum tužkových aa a mikrotužkových aaa batérií. Síce aj pri týchto batériách zostáva kapacita dôležitým parametrom, no rovnako prihliadame aj na princíp vybíjania a samovybíjania. Čoraz viac tomu podliehajú len výnimočne, pričom zreteľnejšie je ich okamžité používanie.

Pozor! Tieto batérie nabíjame na ich plnú kapacitu, avšak v plnej sile ich používame len pri zariadeniach s vyšším odberom energie. Aktuálne to môžu predstavovať modernejšie zariadenia na batérie.

Tip na záver

Životnosť batérií ovplyvňujeme aj preferovaným spôsobom uskladňovania. Preto ich nenechávame pohodené v šuplíkoch ani v skrinkách, ale na bezpečnom, materiálovo aj rozmerovo prispôsobenom mieste na dlhodobé užívanie. Umožňujú to napr. plastové puzdrá v jednoducho skladnom dizajne.