Ďalšie leto bez mora?

 Dovidenia vaňa, ahoj more: túžba cestovať je taká silná, že Chorvátsko nebude jediná letná a zahraničná destinácia, ktorá vyplní naše tohtoročné očakávania. More Slováci milujú, potvrdil to aj Gottfried Math, výkonný riaditeľ TUI Austria & CEE, ktorého sme sa na rovinu opýtali, čo vlastne robia cestovky preto, aby riziká spojené so súčasnou pandemickou situáciou minimalizovali, a tiež to, kam si kupujeme najčastejšie letenky. Odpoveď bola rýchla, na prvom mieste je u nás jednoznačne Turecká riviéra, za ktorou nasledujú populárne grécke ostrovy Kréta, Rodos a Kos. Viac sa už dočítate nižšie.
Slovákov zlákalo prvotriedne all inclusive
Turecko je známe vďaka svojim prvotriednym all inclusive rezortom a slovenskí dovolenkári, zdá sa, túžia po takomto komforte, po dlhom lockdowne, ešte viac. Math tiež prezradil, že pri výbere tejto dovolenkovej destinácie rozhodol bezkonkurenčný pomer ceny a výkonu, garancia vysokého štandardu bezpečnosti a kvality.
Druhou voľbou je bielo-modrá romantika
V Grécku bodujú veľké ostrovy Kréta, Rodos a Kos, ktoré ponúkajú najširšiu škálu zážitkov a služieb. Turistov sem láka najmä typické grécke prostredie, čisté azúrovo modré more a typická grécka kuchyňa.
Ceny sú nízke, ale v konečnom dôsledku vraj nešetríme
\"Podarilo sa nám tento rok vyjednať nižšie ceny hotelov, čo sa odráža aj v ponukách pre na našich zákazníkov. Popri tom klesli aj náklady na letecké palivo. Napriek tomu badáme pri doterajších rezerváciách nárast cien cestovných služieb,\" potvrdil výkonný riaditeľ cestovky TUI s tým, že dovolenkári využívajú výhodné ponuky za nízke ceny, aby si ich následne vylepšili priplatením za vyššie kategórie izieb, nocí navyše, súkromnou prepravou na mieste, alebo rozšírením stravovacích služieb. „Vidíme, že naši zákazníci si chcú dopriať poriadnu dovolenku a pravdepodobne budú chcieť tiež dohnať zameškané,“ vyratúva už z aktuálne dostupných informácií Gottfried Math.
Počítame so všetkým, napríklad aj s tým, že svoju dovolenku nakoniec nestihneme
Mnohé z cestovných agentúr ponúkajú atraktívne akcie s nízkymi cenami aj pre ľudí, ktorí riešia dovolenky na poslednú chvíľu. No pre tých, ktorí radšej plánujú, existujú nové covidové pravidlá. „Bezpečnosť a flexibilita sú v súčasnosti pri rezerváciách obzvlášť dôležité. Zaviedli sme preto tarifu Flex. Dovolenkári majú vďaka tarife možnosť bezplatne rezervovať alebo zrušiť letové balíčky do 14 dní pred príletom. V prípade zrušenia objednávky sa zákazníkom vracia celá cena zájazdu vrátane tarify Flex. Klienti túto službu u nás uvítali: Viac ako 80 percent všetkých nových rezervácií sa v súčasnosti uskutočňuje s tarifou Flex,“ pokračuje riaditeľ cestovnej kancelárie.
Na covid nikto nezabúda, cestovný ruch ostáva naďalej ťažkým chlebíčkom
Covid nezmizol, je preto rozumné zostávať aj naďalej opatrní. Leto v maximálne možnom bezpečí garantujú aj samotné cestovky. No R-O-R zostáva naďalej v rukách každého jedného z nás.
„Pre najvyššiu možnú bezpečnosť je pri všetkých zájazdoch TUI automaticky zahrnutá aj bezplatná cestovná ochrana Covid-Protect. Táto cestovná ochrana pokrýva aj náležitú starostlivosť v prípade ciest do rizikových oblastí a, okrem iného, zahŕňa virtuálnu návštevu lekára, Covid test, záruku spiatočného letu a pokrytie nákladov na hotel a liečbu,“ vysvetľuje ďalšie novoty Gottfried Math. \"Pokrok v očkovaní a vylepšené možnosti testovania tvoria základ bezpečného cestovania,“ vyslovil sa na záver.
Tak čo, našli ste sa medzi touto vzorkou? V prípade, že zvažujete letnú dovolenku mimo domova, nepodceňte ešte stále existujúce riziko nákazy, ostaňte stále obozretní, dodržuje pravidlá hygieny a buďte opatrní. Užite si potrebný relax. Z redakcie prajeme krásne leto prežité v pokoji, radosti a zdraví!