Ďalší úspech v biatlone, sánkar Ninis 24.

Deň po prvom slovenskom zlate sa na štart biatlonových rýchlostných pretekov postavili muži. Najprenikavejší úspech z nich dosiahol Pavol Hurajt.

Preteky poznačilo zlé počasie, ktoré nedovoľovalo biatlonistom štartujúcim neskôr, pomýšľať na reálny úspech. Hurajt mal číslo 14 a preteky rozbehol výborne. Po prvej bezchybnej streľbe figuroval na výbornej 7. pozícii a darilo sa mu aj v behu. Na druhej streľbe síce spravil jednu chyb, ale posunul sa na 5. miesto a mal šancu zaútočiť na medailu. V poslednom kole však Hurajtovi došli sily a nepomohlo mu ani husté sneženie, a tak sa musel uspokojiť s konečným 7. miestom, ktoré je ale aj tak výborným výsledkom a sľubným odrazovým mostíkom do stíhačky.Ostatní naši závodnici sklamali na plnej čiare, keď skončili až v poslednej dvadsiatke poradia.

Preteky celkom prekvapujúco vyhral Francúz Jay pred Nórom Svendsenom a prekvapením večera bol bronz Chorváta Faka.

Šprint mužov na 10 km:

1. Vincent Jay (Fr.) 24:07,8 (0 tr. okr.)

2. Emil Hegle Svendsen (Nór.) +12,2 (1)

3. Jakov Fak (Chorv.) 14,0 (0)

4. Klemen Bauer (Slovin.) 17,4 (1)

5. Andrij Deryzemľa (Ukr.) 40,7 (2)

6. Jean Phillipe Leguellec (Kan.) 49,8 (1)

76. Miroslav Matiaško +4:08,1 (4)

........................................................

Skončila sa aj súťaž sánkarov, poznačená tragédiou Gruzínca Kumaritashviliho. Náš Jozef Ninis skončil v druhej polovici výsledkovej listiny na 24. mieste.

Viťazom sa stal Nemec Felix Loch pred krajanom Möllerom a Talianom Zöoggelerom.