Čo je to fingerboard a ako súvisí so skateboardingom?

Počuli ste už niečo o fingerboarde? A aký má súvis so skateboardingom? Všetko sa odvíja od jedného mena – Lance Mountain, legenda skateboardingu. Spomínaný Mountain napísal v roku 1985 článok o tom, ako si vyrobiť fingerboard, pričom tento článok vyšiel v časopise Transworld Skateboarding magazine. Fingerboard je v podstate opačná a zmenšená verzia klasického skateboardu, ktorá si nachádza čoraz väčšiu popularitu, a to aj v našich zemepisných šírkach.

Fingerboard sa ovláda prstami na ruke

V skratke sa teda dá skonštatovať, že fingerboard je zmenšená verzia skateboardu. Kým na skateboarde človek jazdí, čiže sa odráža nohami, tak pri tomto ´prostriedku´ používa dva prsty na rukách. Na rozdiel od skateboardu sa dá používať prakticky všade bez priestorových obmedzení, a takisto, nepotrebujete ďalšiu výbavu ako helma či chrániče. Môže slúžiť aj ako anti-stresová hračka či pomôcka, pri ktorej sa môžete uvoľniť od napätia doma či počas pracovnej prestávky.

Triky a prekážky na fingerboarde

Fingerboard je naozaj menší, čiže s ním pokojne môžete ´jazdiť´ aj po vašom pracovnom či kuchynskom stole. Nie je to však len o tom, že by ste si ho dvomi prstami posúvali hore a dole. Dajú sa s ním robiť rôzne triky, také, ako aj na klasickom skateboarde – základom je klasický trik Ollie, ktorý treba na úvod zvládnuť. Pri Ollie sa musíte naučiť skákať, od toho sa ďalej bude všetko odvíjať. Rovnako si viete zábavu na fingerboarde spríjemniť aj prostredníctvom rôznych prekážok či rámp. Možnosti sú naozaj široké, všetko závisí len od kreativity.

Štýlové oblečenie

Svet skateboardingu je prirodzene spojený aj so životným štýlom. Ešte dávnejšie bol vyslovene spojený s určitou slobodou a špecifickým štýlom obliekania či pôsobenia navonok. Pre fanúšikov skateboardu predstavuje značka Thrasher štýlové a obľúbené oblečenie. Thrasher v tomto prostredí dlhodobo udáva trendy. Ak sa niekto vo vašom okolí venuje skateboardingu, je pravdepodobné, že má v šatníku nejaký ten kus oblečenia od Trasher.
Zdroj obrázku: ivan_kislitsin / Shutterstock.com