Biele zlato vo Vysokých Tatrách

Biele zlato vo Vysokých Tatrách

 

Aj vy patríte medzi milovníkov lyžovania a každý rok tŕpnete, ako to bude so snehom počas nadchádzajúcej sezóny vyzerať? Tiež máte pocit, že snehu je čoraz menej? Bojíte sa, že ak si vyberiete zimnú dovolenku predčasne, akurát vtedy sa Perinbaba rozhodne nenatriasť svoju zimnú perinu na vy sa nedočkáte bielej prikrývky?
 
Pri výbere lyžovačky treba naozaj myslieť aj na to, aby ste neskončili ponevierajúc sa po rozmočenom lyžiarskom stredisku. Určite uznáte, že Slovensko patrí medzi krajiny, ktoré sa pýšia nádhernými horami, ktoré ponúkajú množstvo možností na zimné vyžitie a aktívny pohyb na čerstvom vzduchu.
 
Vysoké Tatry- najnavštevovanejší kút Slovenska. Práve ony bývajú zárukou vydarenej lyžovačky. Rozloženie jednotlivých lyžiarskych stredísk na ich území je zárukou, že ak sa snehovej pokrývky nedočkáte v nižšie položených strediskách, vyššie ju určite nájdete.
K najvýznamnejších lyžiarskym strediskám bez pochyby patri Tatranská Lomnica, Skalnaté Pleso, Štrbské Pleso, Hrebienok, Smokovec a Jakubková lúka.
 
Štrbské Pleso je najvyššie položenou osadou na Slovensku. Už to je predpoklad na dobrú lyžovačku. Ak je rok bohatý na sneh, lyžuje sa tu od novembra do mája. Obľúbené je nielen zjazdové lyžovanie, ale aj bežecké. Na svoje si prídu úplný začiatočníci aj pokročilí. Samozrejme ak nepadá biele „zlato“ z neba, umelé zasnežovanie je samozrejmosťou.
 
Tatranská Lomnica je najväčšou osadou vo Vysokých Tatrách. Práve z nej vedie kabínková lanovka do najvyššie položeného lyžiarskeho areálu na Skalnatom Plese (2200 m.n.m)
 
Horské strediská Starý Smokovec, Nový Smokovec, HornýDolný Smokovec sú vyhľadávané nielen pre široké možnosti športového využitia, ale aj ako oázy oddychu v liečebných kúpeľoch. Starý Smokovec je najstaršou osadou vo Vysokých Tatrách.
 
Ďalšiu možnosť lyžovania vo Vysokých Tatrách ponúka Hrebienok. Ponuka športového vyžitia sa rozširuje o sánkarskú a bobovú dráhu.
 
V posledných rokoch sa stáva veľmi obľúbeným aj snowboarding. Tomuto trendu sa prispôsobujú aj lyžiarske strediská a vytvárajú vyhradené priestory v rámci areálov, kde umiestňujú rampy a prekážky pre snowboardistov.
 
Zdroj foto: http://www.slovakia.travel/imagegallery.aspx?l=1&io=110902&igo=68268
KM