BASKETBAL:  Slovenský Pohár žien– skupina západ :

BASKETBAL: Slovenský Pohár žien– skupina západ :

BK Petržalka juniorky - BKM Piešťany 60:55 (43:40, 27:24, 13:16)

¼: 13:16, 14:8, 16:16, 17:15

Zákl. zost.: Stanková 16, Valentová 3, Žáková 20, Matúšová 4, Tallová 5

Striedali: Mináriková 5, Tarabová 2, Strečanská 0, Potroková 0

Vo vyrovnanom zápase výhra mladých Bratislavčaniek

Zápas začali hostky zodpovedne v obrane, ktorá fungovala dobre počas celého zápasu. Obe družstvá sa vo vyrovnanom stretnutí striedali vo vedení a ešte 36. minúte bol stav 50:50, a to napriek tomu, že hostky sa v útoku trápili. V závere stretnutia boli šťastnejšie domáce basketbalistky a postúpili do Finálového turnaja Slovenského Pohára. Bohužiaľ, strelecky sa darilo len dvojici Žáková 20 a Stanková 16.

BK Petržalka - BKM Piešťany 66:52 (56:41, 44:29, 21:20)

¼: 21:20, 23:9, 12:12, 10:11

Zákl. zost.: Stanková 11, Valentová 6, Žáková 22, Matúšová 0, Rybáriková 6

Striedali: Mináriková 2, Strečanská 0, Potroková 2, Tallová 3

Bratislavčanky boli úspešnejšie aj v nedeľu

Zápas začal náporom hostiek, viedli v úvode 6:0. Potom domáce zvýšili svoju agresivitu v obrane a po prvej štvrtine bol stav 21:20. V druhej štvrtine akoby hostkám chýbali sily a do šatní odchádzali Piešťanky s 15 bodovým mankom. V druhom polčase domáce vývoj stretnutia kontrolovali a nedovolili Piešťankám stav ani znížiť. Strelecky sa opäť darilo len dvojici Žáková 22 a Stanková 11.

„V posledných dvoch kolách SP hráme o celkové druhé miesto v tabuľke SP žien skupina západ. Hoci sa nám tentokrát nepodarilo postúpiť do finálového turnaja, zápasy SP splnili svoj účel a pripravili družstvo na 1.ligu žien, ktorá začne v polovičke decembra“ povedal Miloš Drgoň, predseda BKM Piešťany.

Najbližšie hráme doma zápasy Slovenského Pohára žien v telocvični Gymnázia P.d.Coubertina: