Alica Bartková: NÁVRAT

Alica Bartková je mladá, úspešná a nádejná autorka. Odkedy ju Tatran objavil, stihla sa udomácniť vo viacerých vydavateľstvách. Svoje príbehy rozpráva akoby mimochodom, z nadhľadu a s iróniou. Svojím štýlom priniesla iné písanie, ktoré fascinuje dnešných tridsiatnikov. Vystihuje podstatu súčasného moderného sveta, ktorý reflektuje cez prizmu mladého človeka.
Vo Vydavateľstve TATRAN vyšli Alici Bartkovej už tri knihy: Štastné konce, neštastný svet, Veľká vlna a Kniha nepokoja.

Oznámenie o smrteľnej chorobe. Nasleduje šok, zmätok a … Návrat domov. Chceme ešte niečo dokázať, zaspomínať si a urobiť bodku za vlastným životom. To je v skratke príbeh hrdinky Návratu. Spomienky na komplikovaného otca, divadlo, nový repertoár s novými hercami.

Blížiaci sa koniec núti hrdinku uvažovať o svojom živote, ale aj o živote hercov, ktorí sa prihlásili na kasting. Prichádzajú najmä neherci z rôznych spoločenských skupín a s rôznym vzdelaním. Opisy ich životov a životných príbehov veľmi umne vytvárajú mozaiku súčasného sveta. Nastupovali do života s obrovskými ambíciami a predstavami, ale zomlela ich každodennosť a unavila túžba po niečom lepšom.

Súťažná otázka: Ako sa volajú knižky, ktoré vyšli vo vydavateľstve Tatran od Alici Bartkovej?

Správna odpoveď: Štastné konce, neštastný svet, Veľká vlna a Kniha nepokoja

Správne odpovede posielajte na adresu:sutaz@dennikrelax.sk do 26.03.2015. Odmeníme dvoch výhercov. Pre prípad výhry, prosím, pripíšte poštovú adresu.

Výhercovia: Iveta Chlivenyiová z Bánoviec nad Bebravou a Jana Bábiková z Piešťan. Srdečne blahoželáme!