Ako si zariadiť spálňu, aby sa vám v nej dobre spalo a relaxovalo

Ako si zariadiť spálňu, aby sa vám v nej dobre spalo a relaxovalo

Spánok je pre náš organizmus veľmi dôležitý. Ani si to neuvedomujeme, ale jeho kvalitu ovplyvňuje mnoho faktorov.

Ak ale chcete toto leto nanovo zariaďovať práve spálňu, máme pre vás tipy, ako si zariadiť spálňu, aby sa vám v nej dobre spalo a relaxovalo.

Vyberte si kvalitnú masívnu posteľ

Vždy začínajte s výberom postele. Potom zvyšný nábytok a samozrejme aj doplnky prispôsobujte jej. Posteľ je to najdôležitejšie a preto sa s jej kúpou príliš neunáhlite. Pri jej výbere je potrebné poznať rozmery spálne a mať ako takú predstavu, kde chcete umiestniť posteľ.

Medzi najkvalitnejšie postele radíme masívne postele. Pri nich máte záruku dlhej životnosti. Sú totiž vyrobené z kvalitného poctivého dubového alebo bukového dreva. Keďže drevo je tvrdý prírodný materiál a pri správnej starostlivosti vydrží roky, investícia do kvalitných masívnych postelí sa určite oplatí. Takúto posteľ vám preto odporúčame. Očakávajte vyššiu cenu ako pri laminátových posteliach, avšak kvalita je neporovnateľná.

Aj na výbere matraca záleží

Aby sa vám v spálni dobre spalo a relaxovalo, záleží aj na výbere matraca. Pri výbere zohľadňujte spánkové návyky, vašu hmotnosť, rozmery postele, ale aj materiál, z ktorého je matrac vyrobený. Záleží aj na tom, či sa matrac dokáže prispôsobiť roštu, alebo naopak.

Pri ponúkaných matracoch by mala byť uvedená aj výška, nosnosť, či odporúčaná podložka.
Dobré matrace nie je problém kúpiť. Treba však vyberať taký, ktorý bude kompatibilný s vašimi požiadavkami a s vašou posteľou.

Minimalistické doplnky

V spálni nie je potrebné preháňať to s doplnkami. Dôraz klaďte na výber kvalitnej posteľnej bielizne. V lete oceníte minimalistické ľanové obliečky v kombinácii s bavlnenými napínacími plachtami.

Ak plánujete na posteli relaxovať počas dňa, vyberte si malé štvorcové dekoračné vankúše s motívmi kvetov, resp. s geometrickými tvarmi. S takýmito vankúšmi môžete zladiť aj závesy (ak si ich plánujete do spálne dať). Na zatemnenie spálne sú veľmi praktické, čo oceníte najmä v lete.