Aj malá kúpeľňa môže vyzerať skvelo a jedinečne

Aj malá kúpeľňa môže vyzerať skvelo a jedinečne

Navrhovanie kúpeľne je o to ťažšie, čím je kúpeľňa menšia. Áno, to sa predsa týka každej miestnosti, ale predsa len kúpeľne sú v tomto niečo „extra“, keďže hlavne tie bytové často bývajú naozaj malé.

Veľkosť nie je pre vzhľad dôležitá

Avšak kvôli vašim snom o nádhernej a modernej kúpeľni nemusíte stavať veľký priestranný rodinný dom. Neodolateľne môže vyzerať aj malá kúpeľňa v štandardnom byte, v akom býva väčšina z nás.

Veď dokonalosť kúpeľne nespočíva v tom aká je veľká, ale v použitých materiáloch a dokonalom prevedení. Ak je návrh kúpeľne pripravený a premyslený aj do tých najmenších detailov, potom aj niekoľko metrov štvorcových bude jedinečných.

Zdá sa vám, že spraviť z obyčajnej malej kúpeľne nezabudnuteľné miesto je príliš náročná úloha? Pre špičkové kúpeľňové štúdio žiaden problém. Bez problémov vám pripravia fotorealistický návrh ako by mohla vyzerať vaša kúpeľňa. Samozrejme, presne podľa vašich predstáv, aby bola zhmotnením všetkých vašich snov.

Obklad je dôležitejší, ako si možno myslíte

Mimochodom sa spýtame: viete, čo hlavne odlišuje dokonalé kúpeľne od priemerných? No predsa správne zvolený obklad a dlažba, prípadne iný druh podlahy. Radikálna zmena v tejto oblasti dokáže dať akejkoľvek kúpeľni diametrálne odlišný vzhľad. Na atmosféru, či ak chcete náladu vašej novej kúpeľne majú najväčší vplyv.

Ak chcete skĺbiť luxusný vzhľad a dizajnovú nadčasovosť, skvelou voľbou sú keramické obklady, ktoré imitujú dizajn mramoru. Nejde síce o žiadnu novinku, ale to, že takéto obklady sa používajú už dlho a stále vyzerajú úžasne, len dokazuje ich spomínanú nadčasovosť.

Samozrejme, po obklade a podlahe je potrebné vyriešiť aj tie záležitosti typické pre malé kúpeľne, medzi ktorými vyčnieva večná dilema v rozhodovaní sa medzi vaňou a sprchovým kútom. Aj z tohto pohľadu je výhodou nechať si kúpeľňu profesionálne navrhnúť. Skúsený architekt nájde aj také riešenia, ktoré by vám nenapadli.