6 vecí, na ktoré sa treba pripraviť, keď idete chudnúť

Chudnutie nie je iba o zdravej strave a pohybe, ale aj o vnútornom nastavení, teda schopnosti zvládať prekážky, prekonať lenivosť a nevzdávať sa. Na čo sa treba pripraviť, ak ste sa pustili do chudnutia?

    1. Pády a prekážky sú súčasťou cesty do cieľa

Viete, prečo mnoho ľudí chudnutie vzdá už po niekoľkých dňoch či týždňoch? Lebo si myslia, že to pôjde hladko a pri prvej prekážke to zavesia na klinec. Nezaraďte sa medzi nich! Majte na pamäti, že aj keď zlyháte, nič sa nedeje. Dôležité je vstať a ísť hrdo ďalej! Prekážky sú v skutočnosti ponaučenia, a keď ich prekonáte, stanete sa silnejšími a budete bližšie k cieľu.

    2. Radikálne zmeny sú väčšinou cestou do pekla

Nemusíte chudnúť drastickým spôsobom tak, že zo dňa na deň odstránite zo svojho života všetko nezdravé. Choďte na to pomaly a postupne – je to skvelý spôsob, ako získať svoju vysnívajú postavu a aj posilniť svoje zdravie. Ak sa aj rozhodnete pre radikálnu úpravu jedálneho lístka, doprajte si raz za dva týždne tzv. „junk food day“, teda deň, keď si doprajete aj nezdravé potraviny. Inak je pravdepodobné, že vám radikálny diétny režim dlho nevydrží.

    3. Spočiatku budete viac času venovať nakupovaniu potravín

Základom zdravého jedálneho lístka sú kvalitné potraviny. To znamená, že ak ste sa doteraz stravovali nezdravo, budete sa musieť zoznámiť s novými druhmi potravín a zistiť, kde sa dajú kúpiť – napríklad bude potrebné čítať etikety, začať navštevovať lokálny farmársky trh atď. V žiadnom prípade si túto činnosť neznepríjemňujte, uvidíte, že postupom času si nákup a aj prípravu jedál zo zdravých potravín zamilujete.

    4. Ak sa vám bude dariť, prídete o niektorých „priateľov“

Nie všetci budú ochotní vaše rozhodnutie zmeniť svoje telo a životný štýl prijímať s nadšením. Nájdu sa aj takí, ktorí vás budú odhovárať. Ak sa im to nepodarí, možno o ich „priateľstvo“ aj prídete. Avšak netreba sa báť, pretože do vášho života prídu noví ľudia, ktorí budú na rovnakej vlnovej dĺžke ako vy.

    5. Zvýši sa vám sebavedomie

Ľudia, ktorí majú samých seba dostatočne radi, si dávajú pozor i na to, čo jedia. Aj jedlom sa teda dá vyjadriť miera sebalásky. Avšak výborný vplyv na zvýšenie sebavedomia má cvičenie, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou zdravého životného štýlu – naučí vás vydolovať zo seba maximum, keď máte pocit, že nevládzete. Naučí vás zvládať prekážky, prekonávať lenivosť či nepriazeň a, samozrejme, získať sexi postavu... To všetko má pozitívny vplyv na vašu sebadôveru a pozitívne sa to odzrkadlí aj vo vašom bežnom živote v rámci rodiny, priateľov či pracovného kolektívu.

    6. Stane sa z vás iný človek

Samozrejme, nemyslíme do doslovne, avšak ak dokážete zmeniť svoje telo, potom zvládnete urobiť aj iné zmeny vo svojom živote, na ktoré ste možno predtým nemali odvahu. Takisto je veľmi pravdepodobné, že si začnete dávať nové ciele a plniť ďalšie sny z rôznych oblastí. Zistíte, že život je len jeden a budete ho chcieť žiť naplno!

-w-