5 tipov na nezabudnuteľnú grilovačku

5 tipov na nezabudnuteľnú grilovačku

Radi by ste usporiadali letnú grilovačku s priateľmi a chceli by ste, aby bola dokonalá a nezabudnuteľná? To sa dá ľahko zariadiť. Ak chcete, aby na túto akciu kamaráti spomínali ešte minimálne budúce leto, buďte originálni. Nepremýšľajte len nad výberom jedla a pitia, ktoré budete servírovať. Zamyslite sa aj nad detailmi. Tie sú tiež veľmi dôležité. Štýlová výzdoba záhrady, pohodová hudba alebo téma večierku môžu urobiť skutočne veľa. Mrknite na tipy, ktoré vašim priateľom vyrazia dych.

    1. Originálne recepty

Jasné. S tým, že na stôl pri grilovacej párty pristane šťavnaté mäsko, sa dá počítať. Samozrejme grilovať nemusíte len mäso. Doplňte svoje menu aj niečím iným a možno trochu nezvyčajným. Skúšali ste niekedy grilovať ovocie? Asi najznámejší je grilovaný ananás. Ten naviac môžete použiť ako záchranu pri pocite ťažkosti z veľkého množstva zjedeného jedla. Rýchlejšie vám po ňom odľahne. Okrem ananásu je ale obľúbený napríklad aj grilovaný vodný melón. Nakrájajte ho na plátky, posoľte a nechajte chvíľu odkvapkať. Potom ho osušte obrúskom, dajte naňho trochu oleja a med a šup s ním na gril. Keď k nemu prihodíte ešte fetu a rukolu budete za kulinárske hviezdy. Ak máte doma len melóny žlté alebo Cantaloupe, nevadí. Nakrájajte ich na kocky a obaľte do slaniny. Gril s touto chuťovkou urobí divy.  Ako dezert potom môžete skúsiť opiecť napríklad banán alebo broskyne. Tie sú zase výborné so zmrzlinou.

    2. Buďte pripravení

Vždy je dobré poriadne si grilovačku naplánovať. Najmä ak máte v pláne pozvať väčší počet ľudí. Rozmyslite si, ako bude akcia od začiatku do konca prebiehať. Kde hostí usadíte, aký bude program, či budete chcieť zábavu organizovať alebo necháte veciam voľný priebeh. To všetko je dôležité preto, aby vás nič neprekvapilo. Vždy preto majte záložný plán. Jedným z najzásadnejších bodov celého grilovania je kvalitný gril. Veľmi praktický je Lauben Contact Grill 2000SB, vďaka nemu si totiž môže grilovaciu párty dovoliť zorganizovať úplne každý. Je totiž jedno, či máte k dispozícii záhradu, balkón alebo len interiér bytu. Gril nesmrdí ani nedymí, nehrozí tak, že naštvete susedov alebo spolubývajúcich. Naviac vás nedobehne ani zlé počasie, pretože tento kontaktný gril jednoducho vezmete a prenesiete dovnútra. Má plochu 1500 cm2 a vďaka výkonu 2000 W si hravo poradí nielen s prípravou chrumkavej kôrky, ale aj s burgrami, steakmi alebo panini.

    3. Neobvyklé pitie

Drinky k párty a letu patria. Či už si pozvete kohokoľvek, rozhodne nič nepokazíte vychladeným pivom a vínom. Existujú ale aj takí, ktorí obľubujú farebné a zábavné alko aj nealko drinky. Preto je fajn byť pripravený aj na tento variant a do mrazničky a chladničky vyskladať pár fliaš alkoholu vhodných na miešané drinky. Taký rum, gin alebo vodka by tam nemali chýbať. Potom záleží, s čím si ich budú chcieť ostatní namiešať. Okrem klasického Cuba libre, Mojita alebo Gin Tonicu ponúknite priateľom niečo, čo ešte nepili. Skvelé drinky sa robia s pomocou ochutených vodiek. Napríklad tá vanilková skvele sadne k bazalke, limetke a trstinovému cukru. Keď pridáte trochu sódy a prihodíte niekoľko kociek ľadu, dostanete originálny drink, ktorému sa hovorí Eden. Odolali by ste nápoju s takým názvom? Určite však nezabudnite ani na dostatok vody, aby k nej mal každý prístup a nepil len alkoholické nápoje. Nechcete predsa, aby sa vám hostia príliš opili a po zábave bolo skôr, než vôbec začala.

    4. Hudba pre všetkých

Skvelým tipom na nezabudnuteľnú párty atmosféru je zdieľanie playlistu na Spotify. Každý poslúcha inú hudbu, ale takto dostanú priestor úplne všetci a nikto nevyjde naprázdno. Máte radi pop, rap alebo vážnu hudbu? Nahádžte to tam a čakajte, kedy príde rad na váš song. Určite je dobré mať zaistené kvalitné ozvučenie. Ako v byte, tak na záhrade. O parádny zvuk sa môže postarať prenosný reproduktor LAMAX Sounder2, a keď pridáte technológiu BeatShare®, vďaka ktorej môžete pripájať ďalšie zariadenie od tejto značky, vznikne bezkonkurenčné zvukové combo. Táto kombinácia navýši výkon celej zostavy a výsledný zvuk bude znieť famózne a bez oneskorenia. Naviac ak by pršalo, nemusíte nikam behať a reproduktor schovávať. Je totiž vodeodolný a určený na to, aby niečo vydržal.

    5. Stop nude

Viete, čo môže byť veľkým problémom na akcii, kde je pohromade viac ľudí? Nuda. Niekedy sa proste stane, že zábava na večierku viazne a hostia potom utekajú preč. Tým si usporiadatelia grilovačky povesť najlepších organizátorov nevyslúžia. Predíďte týmto hroziacim problémom a nedovoľte nude, aby vašu akciu ovládla. Ak sa dobrá nálada stratí a veselá atmosféra nezačne prúdiť sama, majte pripravené napríklad stolové hry, beerpong, twister alebo šípky. Ak vašich hostí bude viac a budete mať priestor, vytvorte stanovisko s úlohami a hrami, za ktoré budú hostia zbierať body. Kto najlepšie nakreslí nejaké zviera? Kto sa nezačne smiať s plnými ústami vody pri rozosmievaní? Vymyslieť si môžete čokoľvek. Na konci od vás víťaz dostane cenu. Ak chcete zamestnať svojich hostí ešte predtým, než k vám vôbec dorazia, vymyslite si tému grilovačky. Ponesie sa v duchu hippies? Alebo by ste radi svojich hostí videli prísť v kostýmoch superhrdinov? Fantázii a zábave sa medze nekladú.