• 31.07.2015

4 tipy, ako povýšiť domácu pekáreň z krabice na chlieb na multifunkčný stroj

Nekazte si nedeľné ráno starými rožkami. Keď si trochu privstanete, môžete prekvapiť partnera čerstvými bagetami na raňajky. Vôbec nemusíte zapínať rúru, pretože bagety alebo napríklad syr tempeh vie pripraviť aj vaša domáca pekáreň. Je to jednoduché, stačí dokúpiť príslušenstvo a s pekárňou zvládnete naozaj veľké kúzla.

1. Teplomer je veľký pomocník

Chlieb z kupovanej zmesi už zvládate ľavou zadnou a začali ste experimentovať. Pri skúšaní vlastných zmesí je však náročnejšie odhadnúť správnu dobu pečenia.Tento problém ľahko vyrieši teplomer.

Ihlovým teplomerom dokážete zmerať teplotu aj vo vnútri chleba. Upečený bochník spoznáte podľa toho, že nameriate 90 až 95 °C. Variantom pre pokročilých pekárov je multiteplomer. Je rozšírenou verziou ihlového teplomera, ktorým môžete merať teplotu počas fermentácie a zrenia syra tempeh.

2. Čerstvé bagety nič neprekoná

Váš domáci chlieb už žne úspechy v celej rodine. Nastal čas naučiť sa pripravovať ďalšie druhy pečiva. Je to rovnako jednoduché ako piecť dobrý chlieb.Vyskúšajte napríklad obľúbené bagety.

Tie z obchodu väčšinou rýchlo stvrdnú. Zato domáce bagety vydržia omnoho dlhšie čerstvé. Stačí keď si dokúpite bagetovač a môžete sa pustiť do výroby chrumkavých francúzskych raňajok.

3. Nádoba z nerezu vydrží navždy

Základná verzia domácich pekární má nádobu na pečenie a hnetače z teflónu. Vedci však upozorňujú na to, že teflón nie je úplne bezpečný materiál. Toxické látky sa podľa niektorých štúdií začínajú uvoľňovať už pri 260 °C.

Ak vaša pekáreň dokáže piecť pri nízkych teplotách, báť sa nemusíte. Dajte si však pozor na mechanické poškodenie povrchu napríklad pri umývaní riadu. V takom prípade hrozí, že sa toxíny dostanú do jedla.

Ak máte obavy, radšej investujte do nádoby a hnetačov z odolného nerezu. Je to 100% nezávadný materiál, ktorý sa používa aj v lekárstve. Výhodou je, že ani nerezovú nádobu na pečenie nemusíte pracne vymazávať.

4. Pripravte v pekárni syr tempeh

Syru tempeh sa hovorí mäso z Jávy. Výrobok z fermentovaných sójových bôbov je tak výživný, že v Indonézii oddávna nahrádza práve mäso. Využite to, že si ho lacno pripravíte aj vo vašej domácej pekárni.

So sadou na tempeh môžete svoj ​​prvý výrobok ochutnať už za 24 hodín. Takýto čas je potrebný na dozretie syru. Nezabudnite, že budete potrebovať multiteplomer, s ktorým dobre zvládnete regulovať teplotu v jednotlivých fázach dozrievania.

 Zaobstarajte si multifunčnú pekáreň

Ak si pečenie a prípravu ďalších pokrmov obľúbite, stane sa domáca pekáreň vaším verným pomocníkom. Preto sa oplatí už od začiatku investovať do kvalitného vybavenia, akým sú pekárne značky Sana.

Spolu s pekárňou získate aj doživotný servis zadarmo a ľahko si k nej dokúpite ďalšie príslušenstvo ako je bagetovač alebo sada na syr Tempeh tempeh.