Venujte pozornosť starostlivosti o zuby

Bolesť zubov patrí medzi najnepríjemnejšie a každý z nás sa s ňou raz popasuje. Už odmalička by nás rodičia mali viesť k správnej starostlivosti o chrup a návšteva zubára by mala byť samozrejmosťou. Napriek tomu viacerí z nás návštevu lekára podceňujú a navštívia ho až vtedy, keď je už príliš neskoro. Venujte preto pozornosť starostlivosti o zuby.

Chodievajte na dentálnu hygienu

Aj keď si doma čistíme zuby, dentálnu hygienu náš chrup potrebuje. Vďaka profesionálnej dentálnej hygiene budú medzizubné priestory a samotné zuby dostatočne vyčistené od zubného plaku, zubného kameňa a zvyškov jedla. Dentálnu hygienu by sme mali absolvovať v pravidelných intervaloch (závisí od stavu vášho chrupu a lekár sám určí, ako často treba chodiť).
Dentálna hygiena sa oplatí hlavne kvôli tomu, že sa vyhnete kazom, paradontitíde a budete mať istotu, že vaše zuby sú zdravé. Zabránite tak úplnému znehodnoteniu chrupu, čo by vás vyšlo podstatne drahšie ako chodenie na dentálnu hygienu.

Endodoncia – posledná možnosť

Ak ste ale doteraz nevenovali pozornosť starostlivosti o zuby a často ste aj zanedbávali čistenie zubov, jediným riešením pre vás môže byť endodoncia, čiže koreňové ošetrenie zuba. Ak sa kaz dostane do zubnej drene, môže dráždiť aj zubný nerv, čo sa prejavuje neznesiteľnou bolesťou, na ktorú už nezaberajú ani klasické lieky proti bolesti.

Vyčistenie zubu a dostavba chýbajúcich častí zuba je to, čo si môžete predstaviť pod endodonciou. Súčasťou je aj vyčistenie a vyplnenie zubných kanálikov.
Takto dokážete zachrániť už mŕtvy zub a vyhnúť sa jeho vytrhnutiu. Aj mŕtve zuby dokážu poslúžiť dlhé roky, len ich treba správne ošetriť.

Venujte pozornosť starostlivosti o zuby. Investujte do nedráždivých zubných pást s prírodným zložením, používajte medzizubné kefky, nite a kvalitnú zubnú kefku odporúčanú dentistami. Chodievajte nielen na preventívne prehliadky, ale chodievajte aj na dentálnu hygienu. Peniaze investované do starostlivosti o zuby sú dobré investované peniaze.

 
Autor fotografie:Autor: Roman Samborskyi / Shutterstock.com