V bezpečí nie sme ani počas spánku. Chrápanie dáva koronavírusu výhodu

Obyčajné chrápanie môže narobiť množstvo problémov. Vedci upozorňujú, že koronavírus sa počas spánku môže jednoduchšie dostať hlbšie do dýchacích ciest. Prečo je to tak a ako sa môžeme chrániť?

Podľa štatistík sa objavuje u každého štvrtého človeka. Chrápanie je úplne bežný a rozšírený jav, ktorý však okrem nepríjemných a otravných zvukov prináša aj oveľa väčšie komplikácie.

Účinnú ochranu vo dne i v noci vám dodajú ústne a nosové spreje VIROSTOP

Chrápanie samotné vzniká v rámci ľudského tela v horných dýchacích cestách. Vzduch, ktorý dýchame, sa pohybuje kvôli obmedzenej priechodnosti rýchlejšie. Zvyšuje sa tlak v krku a dochádza k vibrovaniu mäkkého podnebia.

Vírusy v spánku preniknú hlbšie do organizmu


Nádcha, alergie, ale aj obezita zvyšujú pravdepodobnosť, že budeme počas spánku chrápať. Práve nadmerný výskyt tukového tkaniva tlačí na dýchaciu trubicu a priechodnosť vzduchu je opäť obmedzená.

V bezpečí nie sme ani počas spánku. Chrápanie dáva koronavírusu výhodu

Chráňte sa aj počas spánku pomocou
VIROSTOP ústny sprej a nosový sprej

Následky chrápania sa môžu prejaviť v podobe zvýšeného krvného tlaku a nastáva dokonca aj riziko náhlej cievnej mozgovej príhody. Vedci však zistili, že k týmto neželaným javom sa v posledných mesiacoch pridáva aj ďalší. Chrápanie prináša riziko zvýšenia komplikácií u ľudí, ktorí sa nakazili koronavírusom SARS-CoV-2.

„Práve počas spánku, keď sa u ľudí objavuje chrápanie či zlé dýchanie, sa vírusy vdychované počas dňa dostávajú nižšie do dýchacích ciest. A práve tam spôsobuje koronavírus najväčšie komplikácie,“ vraví maďarský virológ a klinický mikrobiológ István Jankovics.

Nedajte vírusom a baktériám šancu. Pomôžu vám ústne a nosové spreje VIROSTOP

Zastaví ich ochranná bariéra

Výskumný tím, ktorý viedol práve Dr. Jankovics, vykonal štúdiu in-vitro. Pomocou nej vedci potvrdili účinnosť ústnych a nosových sprejov VIROSTOP, ktoré pôsobia ako účinná prevencia pred nákazou novým koronavírusom.

Spreje po aplikovaní vytvárajú na slizniciach bariéru, ktorá čiastočky vírusu zastaví v horných dýchacích cestách. Takýmto spôsobom sa telo dokáže chrániť pred vírusmi a baktériami nielen počas dňa, ale aj v spánku.

Chráňte sa pomocou prírody. Objavte silu Cista krétskeho vo VIROSTOP sprejov


Najdôležitejšou zložkou, ktorá zabezpečuje účinnosť sprejov VIROSTOP, je výťažok z rastliny Cistus krétsky (Cistus creticus). Spoločne s ďalšími prírodnými pomocníkmi vytvára na sliznici ochrannú bariéru, avšak tiež ničí baktérie a vírusy a zlepšuje fungovanie celého imunitného systému.

„Odporúčame používať spreje aj pred spaním, čím sa odstráni riziko prechodu vírusu hlbšie do dýchacích ciest a chrápanie bude, aspoň z tohto pohľadu, oveľa menej rizikové,“ uzatvára Dr. Jankovics.
Zistite viac informácií o VIROSTOP ochrana proti vírusom.