Správnou starostlivosťou o zuby predídete problémom

Bolesť zubov patrí k najnepríjemnejším. Každý z nás má negatívne skúsenosti so zubami a mnohých trápia bolesti zubov pravidelne. Investícia do zubov patrí k tým väčším a preto nie je na škodu predchádzať častým návštevám zubárov práve správnou starostlivosťou o zuby.
Správnou starostlivosťou o zuby totiž predídete problémom.

Preventívne prehliadky nepodceňujte

Častokrát majú ľudia mylné predstavy o preventívnych prehliadkach. Myslia si, že sú zbytočné a že zubári práve počas nich úmyselne hľadajú kazy a iné zubné defekty, ktoré je potrebné odstrániť. Preventívne prehliadky však nepodceňujte. Ich úlohou nie je dávať zubárom zámienku na vŕtanie, ale kontrolovať chrup a predchádzať závažnejším ochoreniam zubov. Veľmi nepríjemná je práve pulpitída, čiže zápal zubnej drene, ktorý vedie k odumretiu zuba.
Ak ste si dávali robiť lepšie zubné náhrady u zubára, neznamená to, že starostlivosť o zuby práve u vás týmto skončila. Či už máte vlastné zuby, alebo zubné náhrady, preventívne prehliadky netreba podceňovať.

Zaobstarajte si kvalitné vybavenie na čistenie

Okrem preventívnych prehliadok je potrebné zaobstarať si kvalitné vybavenie na čistenie. Okrem kvalitnej zubnej kefky s mäkkými štetinkami používajte kvalitnú zubnú bio pastu, jednozväzkové kefky na čistenie zadných stoličiek, medzizubné kefky, ale aj praktické zubné nite.
Všetko toto je potrebné samozrejme používať pravidelne, aby ste predišli zdravotným problémom.

Správnou starostlivosťou o zuby predídete problémom. Odporúčame vám umývať si zuby aspoň dvakrát denne, pričom večer venujte hygiene zubov podstatne viac času. Spravte si z toho taký rituál a venujte aspoň 20 minút čisto len čisteniu zubov. Uvidíte, vaše zuby sa vám za to odvďačia a je vysoká šanca, že sa vyhnete trhaniu zubov. Ak sa starostlivosť o zuby zanedbá, trhaniu zubov sa nevyhnete.

 


Autor fotografie:Autor: Aleksandr Rybalko / Shutterstock.com