Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Prekvapte školákov sladkým vtipným odkazom

Školský rok pomaly klope na dvere. Niektorí školáci sa tešia, iní možno menej. Spríjemnite im začiatok školského roka malým sladkým prekvapením, ktoré ich určite poteší. Ak navyše prichystáte balíčky bohatšie, budú sa môcť rozdeliť s kamarátmi. Nie je nič lepšie, ako zábavná školská desiata.

HARIBO, výrobca želatínových cukríkov, je na trhu už dlhých 98 rokov. Za túto dobu si malé ovocné cukríky obľúbili generácie detí i dospelých. Jedným z cieľov spoločnosti je v deťoch vzbudiť kreativitu. Aj preto teraz prináša tip na sladké prekvapenie pre všetkých školákov. Na jeho výrobu vám bude stačiť papier, malé vrecúška, cukríky HARIBO a zošívačka. A nebojte sa, výroba vám nezaberie viac ako 15 minút!

Prekvapte školákov sladkým vtipným odkazomČo budete potrebovať na originálne ovocné pozdravy?

  • Obyčajný papier A4
  • Tvrdý papier/štvrtinu A4
  • Igelitové vrecúška
  • Obojstrannú lepenku
  • Fixku
  • Nožnice
  • cukríky HARIBO

Postup:

1. Cukríky rozdeľte na rovnako veľké kôpky a vložte ich do vrecúšok. Je len na vás, koľko cukríkov do každého vrecúšku vložíte.
2. Z obyčajného papiera odstrihnite prúžok na šírku a pomocou zošívačky naň upevnite vrecúška vedľa seba.
3. Tvrdý papier rozstrihnite na dve polovice (formát A5). Jednu z takto vzniknutých polovíc znova prehnite. Sem napíšte fixkou odkaz, či prianie ku každému vrecúšku.
4. Prúžok z vrecúšok oblepte obojstrannou lepenkou, rovnako to urobte aj v prípade predpripravenej striešky z tvrdého papiera. Cukríky vložte dovnútra a malé prekvapenie máte hotové.

Tip:
Do vrecúšok môžete vložiť ľubovoľné cukríky, alebo použiť cukríky HARIBO Bärenschule. Tie sú totiž v tvare písmeniek a môžete z nich vytvoriť odkaz!

Súťažná otázka: Koľko rokov je na trhu výrobca cukrríkov HARIBO?

Správna odpoveď: 98 rokov

Správne odpovede posielajte do 20.septembra 2018 na adresu sutaz@dennikrelax.sk heslo HARIBO. Odmeníme 3 výhercov balíčkom sladkostí Haribo.

Výhercovia: Lucia Lazoríková z Prešova, Tibor Benkovicz z Galanty a Žaneta Marcineková z Kriváňa

Srdečne blahoželáme!