Výnimočnosť darčeka začína už jeho obalom

Pozná to skoro každý z nás. Niektoré darčeky, špeciálne tie pod vianočným stromčekom, sú tak krásne zabalené, že je nám ľúto ich rozbaliť. Ak chcete, aby aj darčeky od vás patrili do tejto skupiny, stačí pri ich balení použiť niekoľko jednoduchých trikov a pomôcok. Technologická spoločnosť 3M vyvinula pre skúsených, ale aj tých menej zručných, rad lepiacich pások, s ktorými bude balenie darčekov hračka a dokonalý výsledok je zaručený.

Najjednoduchším spôsobom zabalenia darčeka je kúpiť vhodnú darčekovú taštičku alebo škatuľu, previazať ju stuhou a doplniť menovkou. Ale takto zabalený darček v sebe nenesie veľa invencie a osobného vkladu darujúceho, preto odporúčame pripraviť si baliaci papier alebo celofán, nožničky, stuhy, menovky, lepiacu pásku a trochu času.

Baliaci papier, stuhy, či ozdoby môžu byť výrazné, a naopak lepiace pásky by mali nakoniec ostať na darčeku neviditeľné. Presne také sú lepiace pásky Scotch od technologickej spoločnosti 3M. Pri balení darčekov výborne poslúži lesklá páska, popisovacia páska, či obojstranná páska. Skvelo držia na rôznych druhoch papiera, sú vyrobené z kvalitných materiálov a dodávajú sa aj s dávkovačom, čiže práca s nimi je veľmi jednoduchá.

Jednoduchý tip na zabalenie darčeka s nepravidelným tvarom:

1. Vystrihneme si z kartónu 2 rohy v tvare U, ktoré z dvoch strán vytvoria rovnú stenu aj pri nepravidelnom darčeku, napríklad vázičke.

2. Kartóny priložíme k darčeku a zlepíme spolu lepiacou páskou, aby sa nám pri manipulácii nerozchádzali.

3. Položíme si takto pripravený darček na baliaci papier a zabalíme ho rovnako, ako hociktorý iný darček v krabičke.

Páska pre darčekové balenie Scotch Gift Wrap
Kreatívne duše, ktoré sa s balením darčekov radi pohrajú, určite ocenia pásku určenú priamo na tento účel. Jej najväčšou výhodou je, že vďaka tenkým okrajom sa na väčšine papierov stane po nalepení „neviditeľná“. Saténový povrch dáva darčekovému baleniu hladký, luxusný vzhľad.
 

  • Obojstranná páska Scotch Double Sided

Neviditeľné spojenie sa dá dosiahnuť aj obojstrannou páskou. Je tenká, takže spoje ani ozdoby nebudú od darčeka odstávať a všetko spoľahlivo udrží na svojom mieste. Dá sa použiť nielen na neviditeľné spoje papiera, ale aj na dodatočné dekorovanie stužkami, vetvičkami, či inými ozdobami.

 

  • Univerzálna páska Scotch Magic

Pri balení darčekov často bojujeme s tým, že lepiacu pásku nenalepíme správne hneď na prvý krát a potom máme problém to napraviť. Univerzálana lepiaca páska Scotch Magic má preto vo svojom názve aj slovo „magická“, pretože sa dá bez poškodenia papiera znovu odlepiť, ale zároveň spoľahlivo drží, výborne splynie s povrchom a navyše sa dá na ňu písať. Takže ju môžete použiť nielen na lepenie, ale aj označovenie darčekov.

 

 

  • Lesklá páska Scotch Crystal

Krištálovo priesvitná páska sa hodí ako na balenie darčekov, tak aj na drobné opravy v domácnosti aj v kancelárii. Jej lesklý povrch sa perfektne hodí k lesklým baliacim papierom. Kvalitné lepidlo nevysychá, vydrží naozaj dlho a páska ani časom nezožltne.

Scotch pásky sú dostupné v papiernictvách a e-shopoch s kancelárskymi potrebami. Vianočná súťaž o kancelárske produkty od firmy 3M

Balíčky kancelárskych potrieb od firmy 3M vyhráva:

Lucia Šintálová z Vrbového, Ľubica Šťastná z Malých Stankoviec a Ján Žársky z Košíc

Srdečne blahoželáme!