Japonská metóda dýchania, ktorá pomáha spaľovať tuk

S kilami navyše sa dá bojovať aj správnou technikou dýchania. Ako na to?

Nadváha a obezita sú významnými problémami našej doby. Obzvlášť riziková je abdominálna obezita, teda tuk okolo brucha.  Tá je charakterizovaná obvodom pása väčším ako 88 centimetrov u žien a 102 cm u mužov. Nadváha a obezita sa spájajú so zvýšeným rizikom vzniku kardiovaskulárnych chorôb, cukrovky či rakoviny.

Bojovať s nimi môžeme zdravým životným štýlom, teda zdravou, pestrou a vyváženou stravou, pravidelným pohybom, dostatočným spánkom, schopnosťou zvládať stres a aj správnym dýchaním.

Japonská metóda, ktorá pomáha spaľovať tuk

Autorom tejto metódy je Japonec Miki Ryosuke. Ako sa k nej dopracoval? Nuž Miki trpel bolesťami chrbta a ako väčšina ľudí s problémami, obrátil sa s prosbou o pomoc na lekárov. Tí mu odporučili dychové cvičenie, ktorému sa venoval každé ráno po dobu 5 minút. Vďaka nemu sa zbavil nielen bolesti „krížov“, ale aj schudol – za necelé dva mesiace zhodil 13 kíl a v páse a stratil neuveriteľných 12 centimetrov.

Na základe svojho úspechu sa rozhodol pomôcť aj ostatným tak, že sa so svojou skúsenosťou podelil.

Celé tajomstvo tejto metódy je ukryté v jednoduchej skutočnosti – okysličenie tukovej bunky spôsobí, že sa mení na oxid uhličitý a vodu, ktorých sa telo prirodzene zbaví. To znamená, že čím viac kyslíka sa do tela dostane, tým viac tuku spáli. Cvik je založený na 3-sekundovom hlbokom nádychu a 7-sekundovom výdychu, pričom je dôležité zapojiť svaly zadku a najmä brucha.

Na tejto technike je úžasné aj to, že sa jej stačí venovať denne 2 – 5 minút a výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

Ako cvik urobiť správne?

Ak chcete dosiahnuť želané výsledky, je nevyhnutné, aby ste sa cvičeniu venovali dennodenne a ovládali správnu techniku. Ako na to? Postavte sa vzpriamene. Pravú nohu dajte dopredu tak, aby vzdialenosť od ľavej bola približne 20 centimetrov. Chodidlo vytočte smerom von. Dôležité je, aby váha spočívala na zadnej nohe. Potom stiahnite svaly zadku a počas 3-sekundového hlbokého nádychu zdvihnite ruky nad hlavu tak, aby opísali polkruh. Potom nasleduje 7-sekundový výdych, počas ktorého spúšťate ruky dolu a máte spevnené brušné svaly, to je veľmi dôležité. Cvik opakujte 2 – 5 minút každý deň.

Ak potrebujete presný návod, celý postup nájdete aj vo videu:Mirka

 

 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/photos/brucho-telo-kal%C3%B3ri%C3%AD-strava-2354/