Chráňte si svoje zuby správnou starostlivosťou

Tvrdá anatomická štruktúra, ktorá sa nachádza v ústnej dutine, je veľmi dôležitá súčasť nás všetkých. Každý z nás si pri zoznamovaní s niekým novým všíma črty tváre, ale aj úsmev. Zažltnuté zuby, kazové zuby nie sú zrovna atraktívne na pohľad.
Chráňte si svoje zuby správnou starostlivosťou.

Dentálna hygiena a bielenie zubov

Ak chcete mať krásne zuby, nesmiete odmietať dentálnu hygienu. Vznikajú viaceré fámy, že sa ľuďom práve po návšteve dentálnej hygieny začali kaziť zuby. Sú to však len fámy a viaceré fakty potvrdzujú, že práve návšteva dentálnej hygieny chráni zuby pred znehodnotením. Na dentálnej hygiene vám nielenže odstránia zubný kameň, ale vás aj naučia, ako si správne čistiť zuby.

Odporúčame vám vyskúšať aj bielenie zubov pomocou kvalitných bieliacich pásikov. Jednoduché bielenie zubov zvládnete bez problémov, ak máte kvalitné bieliace pásiky a držíte sa presne podľa návodu.

Používajte kvalitné pomôcky na čistenie

Chrániť zuby si budete jedine vtedy, ak okrem dentálnej hygieny budete dbať aj na výber kvalitných pomôcok na čistenie. Zubné kefky by mali mať mäkké štetinky, ktoré nepodráždia ďasná a nespôsobia krvácanie. Zároveň by mali byť schopné odstrániť zvyšky potravín zo skloviny.
Okrem zubnej kefky je potrebné používať kvalitné zubné pasty, ideálne s prírodným zložením, ktoré by mali udržiavať zubnú sklovinu bielu, mali by zabraňovať vzniku zubného kazu, mali by udržiavať prirodzené pH v ústnej dutine a mali by chrániť pred demineralizáciou zubnej skloviny.

Odporúčame okrem kvalitnej zubnej pasty a kefky používať aj jednozväzkové kefky na zadné stoličky, zubné nite, či medzizubné kefky, ktoré je ale potrebné tak ako aj nite pravidelne meniť.

Chráňte si zuby správnou starostlivosťou. Nepodceňujte preventívne prehliadky, ktoré môžu odhaliť vznikajúci kaz ešte v počiatočnom štádiu. Vyhnete sa tak veľkým bolestiam a pravdepodobne aj strate zubu.

 
Autor fotografie:Mego studio / Shutterstock.com