Vytvorte si svoje kozmetické kráľovstvo

 Máte veľkú zbierku kozmetiky a patríte medzi ,,skincare“ maniačky? Ak vám stále v poličkách pribúdajú kozmetické prípravky a neviete kam s nimi, inšpirujte sa týmito tipmi. Pomôžu vám v organizácii vašich drobností a vyhnete sa neporiadku v kúpeľni.

Vytvorte si svoje kozmetické kráľovstvoKde začať?

Na úvod je najlepšie si všetku kozmetiku poriadne vytriediť. Často skladujeme rôzne nádobky a fľaštičky, v ktorých sa nachádza len malé množstvo produktu alebo v mnohých prípadoch žiadny. Skontrolujte aj dátumy exspirácie, aby ste neriskovali zdravotné problémy.  Akonáhle budete mať tento krok za sebou, vyčleňte si pre ne špecifické miesto. Skvele sa na to hodia košíky rôznych veľkostí a tvarov, ale aj šikovné organizéry s priehradkami. Vďaka nim budete mať lepší prehľad o tom, čo kde patrí. Môžete si pomôcť aj tým, že ich označíte nápismi.

 

 

Vytvorte si svoje kozmetické kráľovstvo

Každodenná rutina alebo kam s kozmetickými ,,stálicami“

Produkty, ktoré používate každý deň, ako sú napríklad líčidlá, kozmetické štetce a odličovacie tampóny, je dobré mať vždy po ruke. Avšak, aj tie potrebujú svoj osobitý priestor. Rozdeľte si ich podľa jednotlivých kategórií – rúže, make-up, očné tiene, maskary a púdre. Ráno sa vám tak bude ľahšie líčiť. Nezabúdajte, že je dôležité nielen každodenné čistenie pleti, ale i čistenie svojich kozmetických pomocníkov. Vyhnete sa tým zápalom kože.  

 

Vytvorte si svoje kozmetické kráľovstvo

Kúpeľňový nábytok v duchu minimalizmu

Množstvo farebných kozmetických fľaštičiek môže v kúpeľni pôsobiť chaoticky. Ideálne je preto mať to v kúpeľni zorganizované tak, aby si každá ,,nevyhnutnosť“ našla v nej svoje miesto. Ak rozmýšľate, že doprajete svojej kúpeľni konečne nový aranžmán, vašu pozornosť si zaslúži aj kúpeľňový nábytok. Dobrým príkladom môžu byť umývadlové skrinky BASE od značky Laufen. Sú praktické aj priestorovo úsporné. Doplnené sú o úchytky v decentnom vzhľade, ktoré sotva postrehnete. Ich biely matný alebo lesklý variant môžete skombinovať s pastelovými farbami, napríklad s jemnou ,,fialkovou“ alebo ,,light“ béžovou. Tí, ktorí potrebujú mať k dispozícii ešte viac priestoru, si môžu z tejto kolekcie zaobstarať aj závesnú skriňu s dvoma dvierkami a poličkou.
 

 

Zdroj: ASKO, LAUFEN, KIK