Vytvorte si doma počas vianočných sviatkoch pohodovú atmosféru

Vianočné sviatky sú dni, na ktoré sa tešíme celý rok. Konečne máme možnosť tráviť ich bez zbytočných zhonov a povinností so svojimi blízkymi.
Ak si chcete počas vianočných sviatkov vytvoriť doma pohodovú atmosféru, odporúčame vám držať našich rád.

Oblečte vankúše a paplóny do nových mäkučkých obliečok

Počas vianočných sviatkov budeme tráviť pomerne veľa času v posteli, pod perinou. Mnohé rodiny si práve v posteli pod perinami budú vychutnávať vianočnú pohodu, čiže vyjedanie koláčikov, či pozeranie vianočných filmov, či rozprávok.
Odporúčame vám na vianočné sviatky obliecť vankúše a paplóny do mäkučkých posteľných obliečok. Odporúčame príjemné bavlnené obliečky, ale pohodlie vám dokážu poskytnúť aj damaškové, či flanelové posteľné obliečky.
Počas sviatkov môžete mať aj vianočné posteľné obliečky. Vianočné motívy sú v tomto období vítané v každej miestnosti, aj v spálni.

Vonné sviečky

Vonné sviečky a všeobecne sviečky vám v kombinácii s osvetlením stromčeka vytvoria tú pravú pohodovú vianočnú atmosféru. Môžete si ich umiestniť na jedálenský stôl, ale dávajte pozor, aby vám vonné sviečky neznehodnotili luxusné behúne, počas sviatkov konkrétne tie sviatočné.
Vonné sviečky s vôňou pomaranča, škorice, badiánu sú typické vonné sviečky vhodné na zimné obdobie. Rozvoňajte si počas sviatkov domácnosť práve vonnými sviečkami a v prípade, že si kúpite sviečky bez vône, odporúčame vám do nich kvapnúť aj éterické oleje.

Vytvorte si počas vianočných sviatkov pohodovú atmosféru. Okrem posteľných obliečok a vonných sviečok vám pohodovú atmosféru vytvorí aj vianočné osvetlenie do okien, hrubé deky s vianočnou tematikou, dekoračné vankúše s vianočnou tematikou, ale aj dlhé dekoračné závesy.
Vianočnú pohodu si doprajte nielen pri pozeraní rozprávok, ale aj pri čítaní kníh.
Odporúčame vám počas Vianoc nosiť výlučne domáce oblečenie s vianočnými motívmi a nesmú chýbať ani teplé ponožky taktiež s vianočnými motívmi.

 


Autor fotografie: Autor: Ramona Heim / Shutterstock.com