Tri dôvody, prečo používať bidet

Bidet patrí ku kúpeľňovému vybaveniu, ktoré si ešte stále hľadá cestu do slovenských domácností, a to aj napriek tomu, že jeho korene siahajú už do roku 1700. Podľa prieskumu značky Jika si ho do novej kúpeľne kupuje iba 7 % ľudí. Dôvodom, prečo bidety zatiaľ nepatria k základnému vybaveniu, sú často rôzne predsudky, ale aj nedostatočná osveta. Používanie bidetu má pritom množstvo benefitov, medzi ktorými je aj pozitívny vplyv na zdravie. Prečo dať bidetu šancu? Máme pre vás tri hlavné dôvody.

1. Perfektná hygiena

Jedným z pozitív, ktoré rozhodne vystihuje bidet, je ľahko dosiahnuteľný vyšší stupeň hygieny. Voda oproti toaletnému papieru značne zjednodušuje intímnu hygienu a zároveň je viditeľne efektívnejšia. Dokáže totiž oveľa lepšie odstrániť mikróby a baktérie, než je to v prípade klasického toaletného papiera, a celá očista je zároveň veľmi jemná a šetrná k telu.

2. Pomocník pre zdravie

Spolu s vyššou kvalitou intímnej hygieny idú ruka v ruke aj zdravotné aspekty a bidet v tomto ohľade môže pomôcť nielen tým, ktorí sú náchylní na zdravotné problémy, ale všeobecne všetkým bez rozdielu veku alebo pohlavia. Jeho používanie môže byť prevenciou infekcií alebo ochorení, ako sú rôzne zápaly alebo hemoroidy, a tiež môže prispieť k zlepšeniu v ich priebehu alebo môže pomôcť v obdobiach, keď je potrebná zvýšená hygiena. Tými môžu byť napríklad u žien obdobie po pôrode alebo počas menštruácie. Ďalším benefitom, ktorý možno nie je tak známy, je tiež pôsobenie na svaly panvového dna. Voda totiž vzbudzuje ich inštinktívne zovretie, čím dochádza k ich nevedomému posilňovaniu.

3. Maximálne pohodlie

Tretím, nemenej dôležitým faktorom, prečo dať bidetu v kúpeľni šancu, je komfort, ktorý prináša. Pri použití toaletného papiera totiž môže pri citlivejšej pokožke dochádzať k podráždeniu a v prípade niektorých zdravotných ťažkostí nemusí byť jeho užívanie vôbec príjemné. Bidet oproti tomu umožňuje veľmi jemnú starostlivosť, na ktorú sa skutočne ľahko zvyká.

Ako vybrať bidet?

V súčasnej dobe je už na výber celý rad rôznych dizajnov a prevedení. „V prípade, že túžite po klasickom keramickom bidete, je dobré sa zamerať na kvalitu jeho prevedenia – sledovať materiály alebo napríklad použitú povrchovú úpravu. Nemenej dôležitý je aj dizajn, ktorý by mal korešpondovať s ďalším kúpeľňovým vybavením, a zároveň je dobré voliť taký, ktorý nemá zbytočné množstvo záhybov pre jednoduchšiu údržbu,“ uvádza Iva Šedivá, vedúca komunikácie spoločnosti Laufen CZ, pod ktorou značka Jika spadá. Podľa vašich preferencií alebo priestoru v kúpeľni ale môžete zvoliť aj ďalšie alternatívy. „V prípade, že v kúpeľni nemáte dostatok miesta a potrebujete ušetriť každý centimeter, sú vhodným a dostupným variantom bidetovacie sady. Pokiaľ túžite po modernom technologickom riešení, sú perfektným riešením toalety so zabudovanou bidetovou sprchou, ako sú napríklad toalety Cleanet Riva a Navia značky Laufen, ktoré ponúkajú pokročilé funkcie,“ dopĺňa Iva Šedivá.

Tri dôvody, prečo používať bidet
Jemnú eleganciu a zároveň dokonalú hygienu do kúpeľne prináša bidet Mio značky Jika. Jeho oblé masívne tvary evokujú úsmev a pomáhajú v kúpeľni vytvoriť pokojnú a príjemnú atmosféru. Bidet je možné objednať s povrchovou úpravou Jika perla predlžujúca jeho životnosť. Jeho súčasťou je zároveň inštalačný systém Easy fit pre jednoduchú montáž.

Tri dôvody, prečo používať bidetBidetovacia sada Rio značky Jika je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú vniesť do svojej kúpeľne vyšší stupeň hygieny a zároveň nemajú dostatok priestoru. Sprcha šetrí miesto a ponúka rovnakú kvalitu hygieny ako klasický bidet. Sada obsahuje ručnú spršku so stop ventilom, kovovú sprchovú hadicu s dĺžkou 1,2 m a pevný držiak.