Sprchou ušetríte nielen miesto v kúpeľni

V niektorých miestnostiach svojho domova ľudia trávia naozaj veľa času. Pre niekoho môže byť touto miestnosťou kúpeľňa, pretože sa tam dokážu odreagovať a zrelaxovať. Ideálna je horúca sprcha, ktorá prečistí myšlienky po celom dni. Počas toho je dobré nemyslieť na iné starosti alebo si vyrábať ďalšie. Kvalitný sprchový kút a iné doplnky vyberajte tak, aby ste mali pohodlie a komfort. Budete sa cítiť ako v hoteli. Dizajn vašej kúpeľne môžu vhodne doplniť obrazy na stene alebo kvety s moderným črepníkom.

Sú stále obľúbenejšie

Sprchové kúty sú dnes bežnou súčasťou domácností. Zdá sa, že sprchové kúty, sú mierne obľúbenejšie ako klasické vane. Veľké kúpeľne si majitelia zväčša prerábajú tak, že im zostane vaňa aj kút. Pre menšie kúpeľne sú vhodnejšie sprchy. Ušetria totiž už tak málo miesta, ktorý sa dá využiť na niečo užitočnejšie. Dnes ich je na výber veľké množstvo v rôznych variantách. Už len to, že si môžete vybrať rohovú alebo klasickú medzi dvoma stenami. S vaničkou alebo bez nej, kedy by ste však museli riešiť sklon podlahy. Prípadne samotné prevedenie, použitý materiál alebo farby. Všetko záleží na rozmeroch a priestore, kam by ste sprchový kút umiestniť. Podľa toho sa bude odvíjať všetko ostatné, ale vo väčšine prípadov sa dá všetko zvládnuť, preto aj vy môžete mať kúpeľňu akú chcete.

Aj drobnosti sú občas dôležité

Do sprchového kúta si musíte tiež zabezpečiť potrebné vybavenie. Potrebná je aj sprchová batéria. Dnes už nájdete na trhu rôzne varianty vyhotovenia batérií. Hranatý štýl je moderný a ten, kde je len klasická otáčacia páka zase už zaužívaný. Ak máte záujem o trochu retro štýlu, navrhujem kúpiť batériu s dvoma kohútikmi. Pri výbere nezabudnite na to, o aký materiál sa jedná. Predsa len bude prakticky neustále pod vodou a vo vlhkosti, takže by sa batéria mohla rýchlo opotrebovať. Na internete viete nájsť veľké množstvo batérií, ktoré si objednáte a do niekoľkých dní vám príde domov, využiť môžete napríklad internetový obchod Glast.sk. Potom stačí nový výrobok len namontovať a užívať si to, ako vaša sprcha skvelo vyzerá.
 
Autor fotografie:Paul Vinten / Shutterstock.com