Kov v interiéri vyzerá skvelo. Kde všade ho môžete použiť?

Kov je jeden z najpoužívanejších materiálov (nielen) v interiérovom dizajne. Pôsobí elegantným dojmom, je možné ho kombinovať s rôznymi inými materiálmi a aj vďaka tomu sa skvelo hodí do interiérov rôznych štýlov.

Skvelé vlastnosti aj pre vašu domácnosť

Kov je teda skutočne všestranný materiál. A naviac je aj trvácny. Ak nie je vystavený nadmernej vlhkosti, vydrží skutočne dlho. A v interiéri si nevyžaduje ani žiadnu extra starostlivosť, na údržbu vám postačí vlhká handrička. V neposlednom rade je výhodu kovu aj možnosť ho efektívne recyklovať, nemá teda nijak dramatický dopad na životné prostredie.

No čo poviete, chcete aj vy viac kovu vo vašom interiéri? Ak áno, máme pre vás niekoľko inšpirácií. Aj vy tak môžete využiť spomínané vlastnosti kovu k tomu, aby ste mali štýlový a moderný interiér.

V obývacej izbe môžete kov využiť rôznymi spôsobmi

Začnime v obývačke, konkrétne pri konferenčnom stolíku. Kovové nohy k stolu môžete skombinovať napríklad s masívnou doskou stolíka a a získate skvelú kombináciu, vďaka ktorej bude váš konferečný stolík ozdobou obývačky a zároveň budete mať istotu, že toho vydrží naozaj veľa.

Všetci milovníci kníh, ktorí neustále doma riešia problém s nedostatkom miesta na knihy, si zase môžu zaobstarať kovový regál, ktorý bude praktickou a štýlovou knižnicou. Do obývačky (a prípadne aj inde) sa hodia aj rôzne kovové dekoračné prvky, či doplnky, napríklad oceľové perforované plechy, dekorácie na stenu, alebo kľudne stojan na víno.

A čo spálňa alebo kúpeľňa?

Keď už sme spomínali konferečný stolík s použitím kovu, rovnako skvelým riešením bude kov aj v prípade nočných stolíkov v spálni. Alebo na to pôjdete vo veľkom a rozhodnete sa pre elegantnú kovovú posteľ?

Kov môžete využiť aj v kúpeľni. Držiaky na uteráky alebo aj závesné police sú na použitie kovu skvelými kandidátmi. Nezabudnite však na prítomnosť vody a vlhkosti a voľte tak správny druh kovu s vhodnou úpravou.


 


Autor fotografie:Autor: Ground Picture / Shutterstock.com