Jarné farby kobercov zmenia vašu obývačku na nepoznanie

Vonku kvitnú snežienky, slnko svieti čoraz dlhšie a vonku už nie je taká zima. To sú jasné dôkazy prichádzajúcej jari. Patríte medzi tých, čo si radi menia sezónne dekorácie vo svojom dome? Ak áno, tento článok je pre vás. Povieme vám viac o tom, ako dokáže farba koberca vniesť jarný nádych do každej miestnosti, zvlášť do obývačky.

Tmavšie a tlmené farby sú typické pre zimné obdobie. Ak ste zástancom svetlých až pastelových farieb, niet pochýb o tom, že práve jar patrí medzi vaše obľúbené ročné obdobia. Farby vedia zmeniť veľa. Nie vo vašej moci pravidelne meniť farbu stien či nábytku.

Akú farbu koberca zvoliť?

Koberec je jednou z prvých vecí, ktoré si človek všimne po príchode do obývačky. Je veľký, pokrýva značnú časť a dlážky, a ak je farebný, priam k sebe pripúta pohľad. Koberce zoženiete skutočne v rôznych farebných kombináciách a my vám odporúčame práve tieto:

Kvetované

Začína sa ročné obdobie, pre ktoré je typický rast niečoho nového, napríklad rastlín. Aj vašu obývačku dokážete nechať rozkvitnúť. Stačí, ak si kúpite koberec, ktorý je plný púčikov či celých kvetov. Privediete si tak do vášho domova jar. Bledoružová farba je navyše upokojujúca a hodí sa ku každej farbe dreva.

Biele koberce

Biela farba je farbou čistoty. V súvislosti s kobercami to môže znamenať aj to, že vďaka bielemu kobercu bude vaša obývačka pôsobiť harmonicky a skutočne čisto. Biela farba je zároveň svetlou farbou, preto bude vaša obývačka svetlejšie a bude pôsobiť priestornejšie. Biele koberce sú moderné koberce, ktoré zoženiete v rôznych prevedeniach, napríklad s geometrickými tvarmi.

Žlté koberce

Žltá farba je odvážna. Nie každý si ju trúfne nosiť, nie to mať ešte žltý koberec. Takýto koberec skutočne upúta pozornosť. Ak sa však nebojíte farieb, žltý koberec doslova rozžiari každú miestnosť. So žltým kobercom v obývačke budete skutočne vedieť, že jar už prišla.
 
Autor fotografie:Scott-lee / Shutterstock.com