Čím sa vyznačuje vintage štýl v interiéri?

O štýloch interiérového dizajnu zvyčajne neuvažujeme ako o mužských a ženských. Ale predsa len, keby sme si mali predstaviť na pohľad mužský interiér, bolo by to zrejme niečo v industriálnom štýle. A ženský interiér? No predsa romantický vintage štýl.

Vintage pred hravosťou uprednostňuje eleganciu

Samozrejme, nedá sa to takto zaškatuľkovať a rovnako ako industriálny štýl nie je čisto pre mužov ani vintage nábytok nie je určený len pre ženy, ale pre všetkých, ktorý chcú interiér, ktorý nepodlieha módnym trendom, hodí sa do všetkých priestorov a vytvorí teplo a čaro domova poznačené históriou. Áno, vintage štýl je inšpirovaný minulosťou, ale nemýľte si ho s retro štýlom. Retro štýl je viac hravý a farebnejší štýl, zatiaľ čo vintage predstavuje romantiku, sofistikovanosť, eleganciu a jemnosť.

Rozdiel vintage štýlu oproti retro štýlu skvelo vidieť na farbách, keďže vo vintage štýle sa používajú zvyčajne jemné farby a ak nájdete nejaký vintage nábytok pestrejšej farby, jeho vzhľad bude zjemnený vyblednutím. Okrem takéhoto vyblednutia patrí k vintage štýlu aj patina, ale aj jemná hrdza, či prasklinky, ktoré nie sú brané ako vada, ale ako spôsob, ako umocniť opotrebovaný, historický dojem.

Porcelánové doplnky? Tak to je vintage

Či už hľadáte vintage konferenčný stolík, alebo akýkoľvek iný druh nábytku, či dokonca chcete celú domácnosť zariadiť v tomto štýle, v otázke materiálov sa najčastejšie môžete stretnúť s drevom, sklom, ale aj kovom (napríklad v podobe kovových úchytiek). Mimochodom, k vintage štýlu neodmysliteľne patrí aj porcelán, ktorý sa využíva pri doplnkoch.

A aké doplnky sa teda hodia k vintage štýlu? Čo sa porcelánových doplnkov týka, obľúbené sú hlavne rôzne sošky a podobné dekorácie. Neurobíte však zle ani ak na dekorovanie použijete štýlové vankúše s romantickými motívmi.


 
Autor fotografie:Pinkystock / Shutterstock.com