Ako si vylepšiť bývanie

V každom dome alebo byte sa po čase začnete zamýšľať nad tým ako ho vylepšiť. Nemusíte hneď meniť celé zariadenie domácnosti ani robiť nákladnú rekonštrukciu. Poradíme vám ako vylepšiť vaše bývanie a oživiť interiér.

Starší byt na predaj v Bratislave si možno bude žiadať nákladnú rekonštrukciu, ale ak máte šikovné ruky a tvorivého ducha zvládnete časť prác aj sami. Ak je byt v dobrom stave môžete mu vdýchnuť druhý život niekoľkými drobnými úpravami.

Vymaľujte

Dajte stenám novú farbu. Tá stará už určite vybledla, sú na nej škvrny alebo sa vám už jednoducho zunovala. Problém môže nastať ak neviete akú farbu vybrať. Ak chcete aby dom pôsobil harmonicky vyberajte z farebnej palety farby, ktoré sú vedľa seba. Pokiaľ chcete aby dom pôsobil sviežo a hravo vyberte farby ktoré sú vo farebnej palete oproti sebe.

Nezabúdajte, že tmavšie farby sa nehodia do menších miestností – opticky ju zmenšia. Väčšie miestnosti môžete vymaľovať aj tmavšími farbami. Nebojte sa farebne vymaľovať aj strop.

Urobte si pohodlné sedenie na balkóne

Nemusíte kupovať žiadne kreslá ani sedačky. Na balkóne alebo terase si môžete vytvoriť paletové sedenie. Ak viete šiť môžete si k nemu urobiť pohodlné vankúše na sedenie a máte to. Sedenie môžete doplniť o stolík a svetielka a každý večer pozorovať západ slnka.

Ak pridáte aj rastliny a koberček vytvoríte si tu priestor, v ktorom sa budete cítiť naozaj príjemne. Možno vás odtiaľto vyženie len chladné a veterné počasie.

Predeľte miestnosť

Našli ste výbornú lokalitu kde chcete bývať ale ponuka znie „2i byt na predaj v Jégého aleji“ a vy potrebujete trojizbový? Skúste predeliť miestnosť. V prvom rade si ale zistite, či na to potrebujete povolenie. Pokiaľ nechcete žiadne povolenie vybavovať môžete miestnosť predeliť nábytkom či posuvnými dverami. Vytvoríte tak miesto pre dieťa alebo si môžete týmto spôsobom vytvoriť v byte pracovný kútik.

Drobnosti

Drobnosti môžu váš interiér výrazne oživiť. Farebné závesy, dekoračné vankúše, deky či koberec môžete navzájom zladiť a dať interiéru nový štýl. Fotografie a obrazy na stenách v rámoch či poličky na knihy zabezpečia, že aj tá najnudnejšia stena bude zaujímavejšou a krajšou.