Prežite čarovné Vianoce bez zbytočného stresu

Prežite čarovné Vianoce bez zbytočného stresu

 Vianoce sú späté s najrôznejšími zvykmi a tradíciami, ktoré dodávajú chvíľam stráveným v kruhu rodiny to pravé kúzlo. Príprava na sviatky môže byť niekedy aj veľmi náročná. Nákup darčekov, upratovanie, aranžovanie výzdoby a v neposlednom rade pečenie cukroviniek zaberie veľa času. Chcete prežiť najkrajšie sviatky roka v pokoji a zbytočne sa nestresovať? Začnite s prípravou už počas jesene. Dekorácie a výzdobu si viete premyslieť a nakúpiť vopred a v decembri nimi už len ozdobíte dom.
 
Hoci býva obdobie pred sviatkami pomerne hektické, vianočne skrášlený byt alebo dom vám pomôže naladiť sa na Vianoce a uvedomiť si, že raz za čas je dobré sa zastaviť a užiť si krásu okamihu. K týmto sviatkom neodmysliteľne patrí celý rad tradičných symbolov, akými sú stromček, anjeli, betlehem, hviezdy a mnoho ďalších. V poslednej dobe pribudli napríklad soby alebo škriatkovia, ktorí si rýchlo našli miesto v našej sviatočnej výzdobe.

Vianočný stromček je základ

Dnes si už málokto dokáže predstaviť svoju domácnosť bez vianočného stromu. Možnosti jeho zdobenia sú prakticky nekonečné, ale v posledných rokoch sú veľmi obľúbené netradičné a osobité kúsky, ktoré nemusia byť na celom stromčeku. Stačí ich len pár a v kombinácii s tradičnými guľami bude vyzerať skvele.

 

Zdroj obrázka:pixabay.com

Stôl vo sviatočnom

Také výnimočné chvíle, aké zažívame počas Štedrého večera, si zaslúžia špeciálne prestieranie. Vianočná tabuľa sa tak v takmer žiadnej domácnosti nezaobíde bez sviatočného jedálenského servisu, dekoratívnych obrúskov a chýbať nesmú samozrejme ani sviečky či drobná výzdoba, ktorá dodá celému stolu kúzelný vzhľad.

Ozdobte celý domov

Napriek tomu, že je v dnešnej dobe trendy minimalizmus, počas Vianoc si  môžete dovoliť trochu viac. Sviatočná atmosféra počas adventu veľmi často prenikne do všetkých kútov domácnosti. V obývačke najlepšie vynikne napríklad betlehem, rôzne figúrky a závesné dekorácie. V spálni môžete do sviatočného obliecť posteľ a lôžkoviny.

Vedeli ste, že…?
Široký sortiment dekorácií a doplnkov do domácnosti nakúpite nielen v predajniach, ale aj on-line? Využite možnosti click & collect a vyzdvihnite si svoj vybraný tovar v predajni, alebo si nechajte doviesť vaše obľúbené dekorácie a nábytok až k vám domov.

Zdroj: www.asko-nabytok.sk.