Chcete svoj domov oživiť originálom? Skúste minimalistické umenie!

Výzdoba interiéru môže byť riešená rôznymi spôsobmi, najčastejšie sa však ľudia zameriavajú umenie, ktoré odpovedá ich vkusu a ladeniu interiéru. Jednou z možností je i minimalistické umenie.

Umenie má mnoho podôb, s jeho úžitkovou formou sa však stretávame najčastejšie v bežných priestoroch či už obytného či komerčného objektu, kancelárií apod. Najčastejšie v tomto prípade ide o maľbu či grafiku v originálnom alebo plagátovom prevedení, ktorá sa jednoducho umiestňuje na vhodnú plochu na stene. Umelecké diela tohto charakteru bývajú rôznej veľkosti a najmä dizajnu od reprodukcií diel svetoznámych maliarov až po originály v klasickom prevedení či vo forme minimalistického umenia. To sa v oblasti zariaďovania interiéru dostáva stále do popredia a dôvodom je predovšetkým jeho zaujímavé riešenie veľmi dobre zakomponovateľné do celého spektra interiérových dizajnov.

Čo je minimalistické umenie

Minimalizmus alebo minimalistické umenie je špecifický umelecký smer, ktorý sa vyvíjal v poslednom storočí a smeruje k jednoduchosti a jednoznačnosti umeleckého (najmä výtvarného) vyjadrenia. Často je riešený ako abstraktný so zameraním na detail a tónovanie farieb či vnášanie významu pomocou symbolov a písma. Minimalizmus sa postupne aplikuje predovšetkým v úžitkovom umení a veľ i dobre sa uplatňuje napríklad v nábytkárstve, jeho hlavným konceptom sú ľahké a nevýrazné línie.

Prečo si zadovážiť originálny minimalistický obraz

Ak chcete vyzdobiť domácnosť, komerčné priestory či kanceláriu, je minimalistické úžitkové umenie ideálnou voľbou. Vhodne farebný a veľký obraz je možné umiestniť do industriálneho či moderného štýlu a veľmi dobre dotvorí celkový dojem. Kvalitný minimalistický obraz si môžete zadovážiť v špeciálnych galériách, niektoré z nich (napríklad artup.sk) sa zameriavajú práve na tento typ umenia a sprostredkováva diela od umelcov s veľmi zaujímavým portfóliom.


Autor fotografie:www.pexels.com