Tipy na darček pre kamarátku na narodeniny

Nakupovanie darčekov nie je úplne jednoduché. Aj keď človeka poznáte dlho, vybrať ten správny darček vyžaduje odpovede na otázky: Čo si praje? Nemá to už náhodou? Aká je jej obľúbená farba? Nespôsobí to alergickú reakciu? Nečítala túto knihu už v knižnici? Bude sa jej páčiť táto vôňa?

Takto by sme mohli pokračovať do nekonečna. Aby sme znížili váš stres, pripravili sme zoznam darčekov vhodných pre kamarátku na narodeniny. Po týchto veciach ženy v súčasnosti túžia - je iba na vás, aký veľký alebo malý darček si vyberiete.

Vtipné oblečenie pre kamarátku so zmyslom pre humor
Je kráľovnou večierkov, alebo je tak trochu drzá a užíva si to? Vyberte jej, napríklad, dámsku mikinu s výstižnou potlačou. Celý svet sa o nej dozvie viac a vy zároveň pobavíte, potešíte a darujete užitočnú vec.

Pre straku - milovníčku šperkov

Nemusíte investovať do pravého zlata, keď sa kamarátka rada trblieta, poteší ju aj menej drahý kov. Dajte si však záležať na osobnom prístupe. Kúpte jej napríklad prívesok s vytepanými iniciálkami alebo náramok s inšpiratívnou mantrou, ktorú si môže počas dňa opakovať.

Originálny kúsok do šatníka módnej guru

Kamarátky, ktoré sa rady obliekajú originálne, ocenia pekné tematické tričko na narodeniny. Môžete jej vyrobiť oblečenie aj vlastnoručne, napríklad šatku technikou maľovanie na hodváb.

Knihomoľka a technika
Ak vaša priateľka miluje čítanie, môžete sa vybrať jednoduchou cestou a kúpiť jej darčekovú poukážku do kníhkupectva. Prírodu však ušetríte ak jej kúpite menej zvyčajnú alternatívu - audioknihu, ktorú si iba stiahne do počítača alebo smartfónu. Ak si neviete vybrať, čo by sa jej páčilo, zaplaťte jej mesačné členstvo v aplikáciách, ktoré ponúkajú audioknihy.

Domáca pohoda je jej druhé meno
Máte kamošku, ktorá vám hodiny hovorí o hygge, miluje čaj o piatej a počúvanie dažďa spoza okna? Pravdepodobne existuje päť vecí, ktoré ju vždy potešia - pyžamo jemné na dotyk, veľká huňatá deka, horúca čokoláda, sviečky a svetelné reťaze.

Športová diva
Každý z nás má v okolí aspoň jednu žienku, ktorá neustále niekam pobehuje, bicykluje alebo skúša stojky na rukách. Trendom súčasnosti sú kvalitné športové legíny a podložky na cvičenie jogy.

Zero waste víla
Miluje planétu a ľudí na nej, preto si dáva pozor na svoju uhlíkovú stopu. Prvé pravidlo je - bez plastu. Druhé - darček nebaľte! Pravdepodobne už má fľašu na pitie, kovovú slamku a lufu na umývanie riadu. Skúste teda siahnuť po dobrotách z bezobalového obchodu (tých nikdy nie je dosť), voňavých tuhých šampónoch a mydielkach, sviečkach zo sójového vosku alebo jej rovno kúpte strom. Áno, aj to je na Slovensku možné!

Pre žienku, ktorá žije instagramovými trendmi

Jednoznačne ju poteší izbová rastlina v zaujímavom črepníku. Kto nepestuje, akoby nežil. Samozrejme, je to z našej strany hyperbola, ale nenáročné „svokrine jazyky“ na sociálnych sieťach zožnú úspech a zároveň prečistia vzduch.

Pre nevinné detské duše
Tieto typy kamarátok sa zvyčajne potešia čomukoľvek. Skúste im kúpiť niečo hravé - bublifuk, puzzle, spoločenské hry. To všetko si môžu užiť osamote aj v spoločnosti iných ľudí. Hlavné je, že im to prinesie zábavu.

Pre ženu, ktorá nič nechce a keď niečo dostane, nie je spokojná
Najťažšia a zároveň tak častá kategória žien i mužov. Chcete im niečo darovať, ale máte strach, že z toho nebudú mať radosť. V tomto prípade pomáha iba jedna metóda. Ku kvalitnej čokoláde, fľaši vína alebo kytici pridajte darčekovú poukážku. Čím všeobecnejšia bude, tým lepšie. Zamerajte sa preto na obchody, ktoré ponúkajú rôznorodé produkty - oblečenie, kozmetiku, dekorácie, elektroniku alebo potreby a materiály na rôzne hobby.